Valsts kontrole saskata pārkāpumus Tiesu namu aģentūras rīcībā

Komentāri

Valsts kontrole saskatījusi trūkumus un pārkāpumus Tieslietu ministrijas pakļautībā esošās valsts akciju sabiedrības Tiesu namu aģentūra darbībā. Tieslietu nozares īpašumi esot iznomāti par nesamērīgām cenām – valsts iestādēm dārgāk, privātajiem nomniekiem – lētāk. Īpaši skandaloza esot divu nekustamo īpašumu pārdošana, kā rezultātā negūtie ieņēmumi veido vairāk nekā miljons eiro. Par šo darījumu valsts kontrole jau vērsusies prokuratūrā.

Tiesu namu aģentūras pārraudzībā ir aptuveni 54 nekustamie īpašumi visā Latvijā, piemēram, tiesas, ieslodzījumu vietas un arī tieslietu vajadzībām neizmantotas būves. Valsts kontroles revīzijā atklāts, ka šo īpašumu nomas maksas ne vienmēr ir pamatotas ar konkrētiem aprēķiniem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Valsts iestādes par nomu maksā vairāk nekā privātie uzņēmumi. Revidentu uzmanību piesaistījis divu nekustamo īpašumu pārdošanas darījums Jūrmalā. Revīzijā secināts, ka krīzes laikā īpašumi pārdoti par nesamērīgi zemām cenām. Negūtie ieņēmumi – aptuveni miljons eiro. Turklāt neesot skaidrs, kāpēc Tiesu namu aģentūra šos īpašumus pārdeva, jo darījumā iegūtā peļņa joprojām esot atrodama Tiesu namu aģentūras kontos.

Valsts kontrole jau vērsusies Ģenerālprokuratūrā, lai tiesībsargi izvērtētu par šo darījumu atbildīgo amatpersonu rīcību. Tikmēr Tieslietu ministrijā iespējamos pārkāpumus noliedz.

Valsts kontrole pozitīvi novērtējusi Tiesu namu aģentūras iekšējās kontroles sistēmu. Taču kapitālsabiedrībai būtiski jāuzlabo saimnieciskā darbība.

Foto

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl