Valsts kontrole pieļauj iespēju revidēt arī OIK sistēmu

4 komentāri

Valsts kontrole veic revīziju elektroenerģijas sadales operatorā “Sadales tīkls”, ko plāno pabeigt šovasar, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” teica valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Vienlaikus viņa atzīmēja, ka elektroenerģijas rēķinus veido trīs daļas – elektroenerģijas maksa, sadales pakalpojumi un obligātā iepirkuma komponente (OIK).

Šobrīd Valsts kontrole veic revīziju par sadales pakalpojumiem, taču, iespējams, saistībā ar elektroenerģijas sadārdzināšanos no šā gada Valsts kontrole varētu revidēt arī OIK sistēmu, bet vispirms sagaidīs Ekonomikas ministrijas audita rezultātus.

Elita Krūmiņa
valsts kontroliere

Elektroenerģijas tarifs sastāv no trīs daļām – maksa par elektrību, maksa par sadali un maksa par obligāto iepirkuma komponenti (OIK). Šobrīd Valsts kontrole veic revīziju “Sadales tīklos” par šo tarifu, kas jāmaksā par to, ka šī elektrība tiek pārvadāta. Šo revīziju plānojam pabeigt šā gada vasarā. Protams, būtisks jautājums par OIK, jo šā gada sākumā mainījās nosacījumi – ir jāmaksā par šo OIK jaudu, kas būtiski ietekmē daudzus iedzīvotājus. Tas ir svarīgs jautājums.

Vienlaikus Krūmiņa informē, – ja atklāsies, ka tarifos iekļautas nepamatotas izmaksas vai aprēķini, Valsts kontroles ieteikumi var rezultēties tarifa apjoma samazināšanā.

TOP komentāri

 • a
  +6 +6 0

  a

  Tā partija , kura uzdrošināsies revidēt un būtiski samazināt OIK būs vēlēšanu uzvarētāja...
 • Patīkami, ka VK ir pievērsusies ST un LE
  +6 +6 0

  Patīkami, ka VK ir pievērsusies ST un LE

  Cerams, ka Valsts kontrole nojauš, kā Sadales tīklos mākslīgi ir paceltas elektroenerģijas piegādes cenas. Un tas ir: 1) mātes uzņēmuma Latvenergo sniegto pakalpojumu (grāmatvedība, IT u.c.) cenas ievērojami pārsniedz tirgus cenas; 2) maksa par no Latvenergo nomātajiem pamatlīdzekļiem ir krietni pārspīlēta. Nerunāsim par algām, grezniem kabinetiem, pārforsētajiem rekonstrukcijas un jaunu objektu būves tempiem.
 • Nu tad beidzot

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl