Valsts iestāžu vizuālā identitāte būs valsts ģērbonis

0 Komentāru
Valsts iestāžu vizuālā identitāte būs valsts ģērbonis
(Foto: LETA)

Līdz šim katrs valsts pārvaldē varēja pats izvēlēties, kā vizuāli noformēt savas iestādes logo, bet nu patvaļai pienācis gals. No nākamā gada Latvijas valsts sistēmu sagaida pamatīgas pārmaiņas turpmāk katram iedzīvotājam, ieraugot veidlapu vai auto vai ko citu ar Latvijas ģerboni, būs skaidrs, ka ir darīšana ar valsts iestādi.

Valsts kancelejas pārstāve Laine Kučinska stāsta, ka kopā ar māksliniekiem gatavo vadlīnijas un elektroniskus failus par to, kā valsts iestāde drīkstēs izmantot Latvijas ģērboni. Heraldikas komisijas priekšsēdētāja vietniece Ramona Umblija atklāj, kā lielu nekārtību vērtē pašreizējo logotipu kultūru valsts iestāžu vidū. Viņa atklāj, ka pirmo reizi valsts vēsturē visām valsts iestādēm tiek gatavota viena vizuālā identitāte.

Turpmāk katrai no ministrijām tiks piešķirta viena no Latvijas dabā esošajām krāsām, kas tiks lietota kopā ar lielo ģērboni. Tās pakļautībā esošā iestāde lietots to pašu krāsu un mazo ģērboni. Tāpat vdām iestādēm tiek gatavotas vienodas mapes.

Jaunajai iecerei ir arī pretinieki, kuri uzskata, ka ģērboņa lietošana, piemēram, uz prezentdāvanām nonivilēs Valsts simbola vērtību. Tomēr ieceres īstenotāji atklāj, ka ģērbono nevarēs likt virsū kur pagadās. Piemēram, ietinamais papīrs nebūtu tā vieta, kur uzdrukāt ģēboni. Vairāk – skaties video.

0 Komentāru