Valsts iestādēs, iespējams, veiktas nepamatotas piemaksas darbiniekiem; VK apšauba tam iztērētos 6 miljonus eiro

2 komentāri
Valsts iestādēs, iespējams, veiktas nepamatotas piemaksas darbiniekiem; VK apšauba tam iztērētos 6 miljonus eiro
Foto: LETA

Valsts kontrole (VK) nolēmusi vērsties Ģenerālprokuratūrā par pērn nepamatoti piešķirtām piemaksām valsts iestāžu darbiniekiem, liecina TV3 rīcībā esošā informācija. 

Finanšu revīzijā, izvērtējot piemaksu piešķiršana valsts iestāžu darbiniekiem, VK nav guvusi pārliecību par piešķirto piemaksu pamatojumu kopumā par vairāk nekā sešiem miljoniem eiro.

Lielākoties piemaksu piešķiršanas process ir formāls un nerada pārliecību, ka ir izvērtēts personas ieguldījums iestādes mērķu sasniegšanā – ir bijuši pat gadījumi, kad piemaksas piešķirtas par darbu, kas ir identisks pamata darbā noteikto pienākumu izpildei.

Piemaksas darbiniekiem nereti piešķirtas ar pamatojum, ka darbinieks “kvalitatīvi izpildījis doto uzdevumu”, “atbildīgi izturējies pret resursiem”, “darbinieks izrāda interesi par darbu”, “nekavē darba izpildes termiņus”, “veic darbu atbilstošā apmērā”, “ir labas iemaņas darbā ar datoru” utt.

Kopumā revīziju laikā VK ir konstatējusi piecus tiesību normu pārkāpumus atlīdzības, kompensāciju, prēmiju un naudas balvu izmaksā, par kuriem tiek gatavota informācija iesniegšanai Ģenerālprokuratūrā.

Elita Krūmiņa
Valsts kontroliere

Esam informējuši prokuratūru par tādiem pārkāpumiem, kur – mūsu skatījumā – varētu būt kriminālatbildība. Kopumā mēs esam informējuši par pieciem gadījumiem, kas ir saistīti gan ar tādu samaksas veikšanu par darbiem, kuri nemaz nav veikti, vai arī par pretlikumīgi izmaksātām prēmijām un kompensācijām.

VK aicina Ģenerālprokuratūru izvērtēt prēmiju un piemaksu piešķiršanas kārtību Rīgas Stradiņa universitātes aģentūrā “Darba drošības un vides veselības institūts”, Ekonomikas ministrijā, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā, Izglītības un zinātnes ministrijā un Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā.

Plašāk par šo tematu uzzini TV3 Ziņās plkst. 19 un LNT Ziņās plkst. 20!