6 komentāri

Sākusies to bēgļu atgriešanās, kuri Latviju pameta, lai dotos labākas dzīves meklējumos uz turīgākām Eiropas valstīm.

Ar Latvijā izsniegtiem dokumentiem viņi citur nevar dabūt ne legālu darbu, ne pabalstus, un nu – brauc atpakaļ. ”Bēgļu otrais vilnis” – tā to sauc Iekšlietu ministrijā. Taču šis otrais vilnis var radīt lielas problēmas – atkārtotajiem iebraucējiem pašiem uz savām kājām nostāties ir vēl grūtāk, un viņi var reāli palikt uz ielas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Piemēram, Tariks ir bēglis no Irākas. Pēc oficiālā statusa iegūšanas viņa ģimene ar septiņiem bērniem nonāca bezizejā. Par pabalsta summu 139 eiro mēnesī dzīves vietu ģimenei atrast neizdevās, darbu – arī ne. Daudz nedomājot, ģimene devās uz Vāciju. Taču nu Tariks ir spiests atgriezties – Vācijā viņam atteica izsniegt darba atļauju, jo viņš pirmreizēji ir reģistrēts kā bēglis Latvijā. Šobrīd Tariks dzīvo pie paziņas un izmisīgi meklē darbu. Nepalīdz pat krievu valodas zināšanas.

Tariks, bēglis no Irākas:

Es jau biju bez maz vai darbu atradis – tepat “Makdonaldā”. Bet viņi mani nepieņem darbā, jo likums prasot zināt latviešu valodu. Es protu tikai krieviski. Latvijā tik daudzi runā krieviski… Ko man darīt, ja es gribu strādāt? Kaut vai nedaudz nopelnīt, lai varu bērnus uzturēt? Ir grūti…

Atbildes uz Tarika jautājumu – ko iesākt šajā situācijā – nav arī atbildīgajām valsts iestādēm. Labklājības ministrijā pat pieļauj, ka pēc atgriešanās bēgļi nonāks vēl sliktākā situācijā nekā pirms tam, jo, piemēram, mentora pakalpojumi, viņiem vairs nepienākas.

Ministrijas ieskatā bēgļi Latviju izmantojuši kā vietu, kur saņemt statusu un nozust, taču tagad viņi saskaras ar realitāti.

Egīls Zariņš, Labklājības ministrijas pārstāvis:

Lielā mērā paši sev iešāva kājā! Ja reiz gribējās, kur ir labāk, kur naudiņa ir vairāk un kur dzīve ir krāsaināka un krāšņāka, nu – tā ir arī viņu atbildība… Viņi jau šeit nav cilvēki,  kuri mums kā valstij ir vienkārši jāuztur, viņiem pašiem arī ir jāsadarbojas.

Savukārt Iekšlietu ministrijā cer, ka Tarika fiasko darba meklējumos Vācijā kalpos kā signāls citiem Latvijā esošajiem bēgļiem –  labāk tomēr kārpīties šeit pat nekā vēlāk sākt no nulles. Bēgļi par to brīdināti, taču nav klausījušies.

TOP komentāri

 • Anna
  +5 +2 -3

  Anna

  Tiešām pretīgi klausīties. Latvija mēdz būt tik drausmīga vieta. Nabaga Tariks, nepaveicās ar valsti. Ceru, ka tomēr viņam viss izdosies.
 • monta jakovela
  +1 +1 0

  monta jakovela

  Raxta autorei vajadzētu piespriest kādu naudassodu vai sabiedriskos darbus par informācijas sagrozīšanu un faktu noklusēšanu.
 • Human Right Activist
  0 0 0

  Human Right Activist

  Linda, atceries, ka pret taviem tautieshiem Lielbritaanijaa izturaas taa pat, kaa tu izturies pret Tariku. Arii tavi radi pameta valsti labaakas dziives mekleejumos. Tikai atshkiriiba taada, ka Tariks pameta savu valsti kara deelj. Skaties, ka pati kaadreiz nenonaac taadaa pat situaacijaa kaa Tariks..

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl