Valsts ieņēmumu dienests ievieš jaunus e-pakalpojumus

0 Komentāru
Valsts ieņēmumu dienests ievieš jaunus e-pakalpojumus
F64

Ikviens Valsts ieņēmumu dienesta (VID) elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) lietotājs no ceturtdienas, 28. jūnija, tiešsaistē var iegūt vēl vairāk informācijas par saviem ienākumiem, nomaksātajiem nodokļiem un darba devējiem, informē VID.

Par izdrukāto izziņu autentiskumu var pārliecināties, jo katrai ir pievienots individuāls QR kods un saite uz oriģinālu. Jaunums ir arī iespēja tiešsaistē veikt nodokļu maksājumus par citu personu.

VID ģenerāldirektora vietniece, Informātikas pārvaldes direktore Vita Narnicka uzsvēra, ka elektroniskie pakalpojumi samazina administratīvo slogu nodokļu maksātajiem un efektivizē nodokļu administrācijas darbu.

Dati, kurus VID piedāvā no ceturtdienas, ir vērtīgs papildu informācijas avots dažādās ikdienas un darba situācijas, piemēram, piedaloties publiskajā iepirkumā, noformējot bankā kredītu, sākot jaunas darba attiecības vai sekojot līdzi esošā darba devēja nomaksātajiem nodokļiem, norādīja VID pārstāvji.

No ceturtdienas gan privātpersonas, gan uzņēmumi reizi dienā, tiešsaistē var pieprasīt un izdrukāt šādas izziņas: izziņa par fiziskās personas ienākumiem; izziņa par vidējām valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām un darbinieku skaitu; izziņa par vidējām darba algām; izziņa par stāšanos nodokļu maksātāju uzskaitē un nomaksātajiem nodokļiem un nodokļu parādiem; izziņa, ka persona nav pievienotās vērtības nodokļa maksātājs; izziņa par nereģistrētu saimniecisko darbību, kurā norādītas visas fiziskās un juridiskās personas, ar ko izziņas pieprasītājs ir noslēdzis līgumu.

Katra sagatavotā izziņa būs aprīkota ar QR kodu, aktīvo saiti un izziņas kodu, kas nodrošinās iespēju ikvienam, ielogojoties EDS, aplūkot izziņu un pārbaudīt tās autentiskumu. Īpaši VID izceļ izziņu par nereģistrētu saimniecisko darbību, kurā būs informācija par visām fiziskajām un juridiskajām personām, ar ko izziņas pieprasītājs ir noslēdzis līgumu. Minētās izziņas pēc nepieciešamības var iesniegt, piemēram, kredītiestādēm, publisko iepirkumu konkursu izsludinātājiem un citiem finanšu pakalpojumu sniedzējiem.

Kopš 2016.gada rudens VID EDS ir iespējams tiešsaistē veikt visus VID administrēto nodokļu un nodevu maksājumus. Taču, ja līdz šim privātpersonas un uzņēmumi to varēja darīt tikai savā vārdā, tad no ceturtdienas nodokļu maksājumus varēs veikt arī par citu fizisku vai juridisku personu, to izvēloties no piedāvātā meklētāja. EDS lietotājs var arī sekot līdzi veiktā maksājuma izpildei, lai pārliecinātos, vai tas ir nonācis bankas tīklā un gaida nosūtīšanu, vai tas ir sasniedzis Valsts kases datubāzi, vai tas ir akceptēts un saņemts VID.

VID atgādināja, ka ikviens var kļūt par EDS lietotāju, izmantojot internetbankas lietotājvārdu un paroli, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes izsniegto eID viedkarti, VAS “Latvijas valsts radio un televīzijas centrs” izsniegto droša elektroniskā paraksta viedkarti (e-parakstu) vai autentifikācijas līdzekli “eParaksts Mobile”.

0 Komentāru