Valsts asinsdonoru centrs jūnijā dosies 41 izbraukumā

0 Komentāru
Valsts asinsdonoru centrs jūnijā dosies 41 izbraukumā
PUBLICITĀTES FOTO

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) lūdz visus potenciālos donorus būt īpaši aktīviem un atsaucīgiem vasaras mēnešos, jo vienīgi kopā iespējams nodrošināt nepieciešamo pieprasījumu pēc asins komponentiem, informēja VADC.

Patlaban ir ļoti gaidīti visu asinsgrupu donori, bet kritiska situācija asins krājumā ir O- un A+ asinsgrupu asinīm.

Jūnijā VADC dosies 41 izbraukumā, tie plānoti – Gulbenē, Jaunpilī, Rogovkā, Bauskā, Kuldīgā, Talsos, Alūksnē, Mārupē, Jūrmalā, Jaunpiebalgā, Jēkabpilī, Iecavā, Apē, Demenē, Brocēnos, Līvānos, Cēsīs, Ogrē, Dreiliņos, Tukumā, Druvā, Valmierā, Madonā, Siguldā, Džūkstē, Sventē.

Pilns izbraukumu saraksts apskatāms VADC mājaslapā.

VADC aicina donorus ziedot asinis kādā no pastāvīgajām asins ziedošanas vietām vai izbraukumos. Visās ziedošanas vietās tiek ievēroti pastiprināti piesardzības pasākumi, lai garantētu drošu vidi. VADC prioritāte ir rūpēties gan par VADC personāla, gan donoru drošību, kā arī nodrošināt drošus asins komponentus slimnīcām.

Lai ziedotu asinis, līdzi jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam (pasei, personas apliecībai (eID) vai jebkurai citai personu identificējošai apliecībai, kas satur personas kodu, vārdu, uzvārdu un foto.

Personām pēc atgriešanās no valstīm ar augstu Covid-19 saslimstības līmeni, kas iekļautas Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sarakstā un uz kurām attiecināmas pašizolācijas prasības, liegts ziedot asinis 10 dienas, izņemot valstis, kurās noteikts vēl ilgāks lieguma periods saskaņā ar Endēmisko valstu karti.

Ja persona bijusi saskarsmē ar cilvēkiem, kuriem ir aizdomas par saslimšanu ar Covid-19, asinis nedrīkst nodot 14 dienas.

Asinis var ziedot tie cilvēki, kuri jūtas labi un ir pārliecināti par savu veselības stāvokli. Pirms ierašanās kādā no ziedošanas vietām, VADC lūdz iepazīties ar aktuālo informāciju donoriem VADC mājaslapā, jautājumu gadījumā par veselības stāvokļa atbilstību vispirms zvanīt uz VADC bezmaksas tālruni 80000003 (darba dienās no plkst. 08.30-17.00).
0 Komentāru