Valsts aicina Baibu transplantāciju tomēr veikt Latvijā; Baibai un viņas mammai nav uzticības valstij

6 komentāri

Vēl vakar tika vēstīts par slimo Baibu, kurai steidzami nepieciešams aknu donors, un, vēl tikai gaidot operāciju, ārstēšanas izmaksas Tartu slimnīcā jau pārsniegušas 100 tūkstošus eiro, ko valsts atsakās segt. Šodien naudu tomēr izdevies atrast – nevis no budžeta, bet no citiem ziedojumiem. Lai arī priecīga, šī ziņa vēl nebūt neatrisina visu problēmu loku.

Ziņu, ka nauda Baibas ārstēšanai tomēr atrasta, veselības ministre Anda Čakša pavēstīja sociālajā vietnē Twitter. Tā nākusi kā reakcija uz sabiedrības sašutumu, ka valsts rūpes par jaunās sievietes dzīvību atstāj uz ziedotāju sirdsapziņas, jo slimnīcas rēķinu 104 tūkst. eiro apmērā apmaksāt atsakās.

Tomēr Baiba atteikumu saņēma nevis tāpēc, ka ierēdņi negribēja viņai dot naudu, bet tāpēc, ka tās gluži vienkārši nav. Aknu transplantāciju Latvija joprojām nesedz, un uz Baibu nav izdarīts izņēmums – viņas ārstēšanu apmaksās nevis no budžeta, bet Austrumu slimnīcas fonda ziedojumiem, kas palika pāri pēc ķirurga Rozentāla ārstēšanas. Tātad atkal – līdzcilvēku saziedotās naudas.

Tātad pagaidām naudas pietiks, uz priekšu – finanšu ministre lūgs ziedojumus no valsts kapitālsabiedrībām. Veselības ministrijā vien liek saprast – būtu lētāk un ērtāk, ja Baiba ārstētos Latvijā, un brīdī, kad atrodas donors, brauc uz operāciju Tartu.

“Atrodoties Igaunijā, uzturēšanās apjoms ir grūti nosakāms. Ja varētu pārvest uz Latviju, tā būtu viena izmaksu forma, un jautājums par transplantāciju. Cik gatavi izmantot orgānus? Cik ātri atradīsies donors,” sprieda Čakša.

Baibai vajadzīgas veselas aknas, tāpēc dzīvs donors viņai neder. Lai arī viņa Igaunijā rindā ir pirmā, jau vairākus mēnešus donora nav.

Uzzinot, ka Latvija aicina braukt atpakaļ ārstēties uz Rīgu, Baiba un viņas mamma lēmumu vēl nav pieņēmušas, jo saka – nespēj līdz galam uzticēties valstij.

Ministrei atbilde ir tikai viena. Naudas ir par maz, un ar to veselības finansējumu, kas šobrīd, visu laiku būs pacienti, kuri paliks aiz svītras.

Divu dienu laikā līdzcilvēki Baibai saziedojuši vēl tuvu pie 30 tūkstošiem eiro. Tie var noderēt, ja donors tik drīz neatrodas.

TOP komentāri

 • Sandris
 • māte-2
  +2 +2 0

  māte-2

  kaut kas drausmīgs - tā runāt. skaust vienam, jo vajag citiem. valstij ir jāgādā par VISIEM slimajiem - mūsu nav tik daudz, lai ļautu vaļu tādai valdošo bezatbildībai pret cilvēku veselību un dzīvībām. turklāt, cilvēki ziedo-kam un kad un cik grib. ne tu to noteiksi, kam kurš sametīs...
 • māte-2
  +2 +2 0

  māte-2

  nu nemelojiet tak sabiedrībai , ka NAUDAS NAV. NAUDA IR - pašu algām, zelta tiltiem,stikla pilīm un kādiem tur vēl projektiem, visādām svinībām, pieņemšanām, deputātu kompensācijām, piemaksām, atmaksām un sazin kam vēl. Ir ĀRKĀRTĪGA NEPRASME saimniekot, naudu SADALĪT pareizi, trūkst GODĪGUMA, ATBILDĪBAS, LĪDZCIETĪBAS, EMPĀTIJAS. Riebjas jau par to visu runāt. Ja valstij PATIEŠĀM NEBŪTU NAUDAS, tad NEBŪTU ARĪ ALGU PAAUGSTINĀJUMU PAR SIMTIEM AMATPERSONĀM, VALSTS PĀRVALDEI UTT, NEBŪTU SALŪTU, KUR IZGRŪST NAUDU, KO VAJAG DZĪVĪBU GLĀBŠANAI. TO, KA "NAUDAS NAV" saka tikai politiķi, valdība, deputāti. BET IK PA BRĪDIM PARĀDĀS PORTĀLOS ZIŅAS PAR LIELĀM SUMMĀM PAŠIEM UN PARTIJĀM - PĒKŠŅI ATRODAS MILJONI REKLĀMAS KAMPAŅĀM utt. Šīs valsts attieksme ir BRIESMĪGA, un es, tāpat kā Baiba un viņas māte, šīs valsts vadītājiem vienkārši NETICU, un NEUZTICOS.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl