Komentāri
Valstij tiek nodots unikāls atradums – retas Livonijas laika monētas
Foto: Guntis Meisters, TV3 Ziņas

Karikatūrists Agris Liepiņš Lielvārdes pilī atradis Livonijas laika monētas, kas tagad nodotas valsts īpašumā.

Atrasto monētu vidū ir markas, pusmārkas, šiliņi un vērdiņi. Šis uzskatāms par unikālu atradumu, un mūsdienās šī depozīta vērtība varētu sasniegt vairākus tūkstošus eiro, ziņo TV3 žurnālists Guntis Meisters, kurš piedalījās monētu nodošanas pasākumā.

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Numismātikas nodaļas vadītāja Anda Ozoliņa:

Vēl pirms tālākas depozīta attīrīšanas un apstrādes jau var spriest, ka to veido samērā daudz retu un interesantu monētu, kas vairums kaltas Rīgas brīvpilsētā. Depozītā atrodamas arī Livonijas perioda monētas, kas kaltas gan Rīgā, gan Tallinā, gan Ārensburgā. Tostarp ir arī monētas ar lielāku nominālu – pusmārkas un vērdiņi.

Vecākā depozīta monēta ir Livonijas ordeņmestra Bernharda Borha (1471-1483) šiliņš, savukārt jaunākās kaltas Rīgas brīvpilsētā (1561-1582). Tas ļauj spriest, ka uzietais monētu noguldījums varētu būt ilgstoša uzkrājuma depozīts, informēja muzeja pārstāve.

Depozīta atrašanas vieta atrodas līdzās mākslinieka Agra Liepiņa veidotajai 12.gadsimta latgaļu koka pilij.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl