Valodas policija: Politiķi bieži ”grēko” – stomās un jauc vārdus

1 komentārs

Klasiskās politiķu kļūdas ir tā dēvētie ”parazītvārdi” – ”tas tur”, ”āāā”, ”ēēē”, ”mmm”, atzīst projekta Valodas policija eksperti, kas pētījuši pašmāju politiķu valodas stilu un tīrību.

Tāpat politiķiem raksturīga ”ka” un ”kad” jaukšana – to dara pilnīgi visi politiķi, secina Valodas policija. Tāpat nereti tiek nepareizi lietotas galotnes ar īso ”a” un garo ”ā”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat politiķi ”grēko” arī, lietojot aizguvumus no krievu valodas. Tiek izmantoti tādi aizguvumi kā ”dotajā momentā”, ”griezties pie ārsta”. Nereti tiek izmantoti arī sarunvalodas elementi – ”okey”, ”par kapeikām” u. tml. Valodas policija akcentē, ka tas nav pieļaujams arī tad, ja politiķis uzstājas kādā televīzijas raidījumā.

”Labāk ir pateikt vārdu latviski, nevis savārstītu svešvalodā,” uzsver valodas eksperti. Svešvārdu izmantošana runā esot modes lieta, un cilvēki nereti tā dara, jo gribot izklausīties gudrāki, saka Valodas policija.

Eksperti gan atzīst, ka visi cilvēki reiz kļūdās.

Skaties video!

TOP komentāri

  • igla
    0 0 0

    igla

    Grēko gan politiķi,gan žurnālisti.Rudenī TV ziņās" laiku pārgrieza".Piemēram-finanses, kas aizgājušas uz atalgojumu(Melbārde. Pareizāk būtu-atalgojumam).Tika neiedots vārds( Reskājs.Pareizāk -netika dots vārds) Beidzot šo pirmatnējo posmu (Ķuzis - beidzot pirmo posmu.),Ziema būs nebarga( Valdniece-ziema nebūs barga)Foto var būt pavairots ģeografiskā progresijā(Ivo Jurkāns), Jāsaglabā pienkopība (Vilks)... un tā bez gala Visbiežāk lieto " uz" un" tikt".

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl