Komentāri

Mainās ne vien cilvēku paradumi, bet arī tas, kā ievērojam vai neievērojam arī gramatikas likumus.

Kārtējais zvans Latviešu valodas aģentūrā norāda uz to, ka jau atkal kāds iedzīvotājs nonācis valodas grūtībās, nezina kāda vārda pareizrakstību vai nav pārliecības par komata nepieciešamību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Valodas aģentūras konsultante Dite Liepa atbildējusi uz daudz zvaniem, kuros cilvēki pauž neapmierinātību ar kļūdām citu cilvēku runā.

Latviešu valodas speciāliste norāda, ka viņai zvanītājiem bieži vien jāskaidro tas, ka mūsdienās latviešu valodas gramatikas likumi nav vairs tik stingri kā agrāk.

Liela nozīme ir latviešu valodas skolotājam, bieži vien skolotājs ir tas cilvēks, kurš ieliek pareizas valodas pamatus.

Āgenskalna Valsts ģimnāzijas latviešu valodas skolotāja Anita Vanaga, strādājot ar bērniem, vairumā gadījumu sastopas ar ieinteresētību, skolēni vēlas iemācīties pareizi rakstīt un runāt.

Skolotāja piebilst, ka latviešu bērni bieži vien vairāk paļaujas uz dzimtās valodas izjūtu, savukārt cittautu skolēni cītīgāk mācās latviešu valodas gramatiku.

Ielās “900 sekunžu” sastaptie garāmgājēji apgalvo, ka pievērš uzmanību savai valodai un pamana arī kļūdas citu cilvēku sarunvalodā, taču ar kļūdu labojumu cenšas neuzbāzties.

Valodas speciālisti atgādina, ka valoda ir dzīva un tā attīstās kopā ar sabiedrību. Tāpēc jaunās paaudzes valoda bieži vien ir bravūrīgāka, brīvāka.

ASOCIĀCIJU TESTS! Mēs uzminēsim, kā Tu pavadīji vasaru!

ASOCIĀCIJU TESTS! Mēs uzminēsim, kā Tu pavadīji vasaru!

Vasaru pārsvarā pavadīji siltās zeķēs, vērojot lietus lāses aiz loga, vai arī gluži pretēji – aktīvi sportojot brīvā dabā, pa vidu daudziem koncertiem un festivāliem? Godīgi aizpildi šo testu un skaties – vai mēs spēsim uzminēt, kāda patiesībā bija Tava vasara!

Renārs Zeltiņš pirmo reizi Stokholmā

Renārs Zeltiņš pirmo reizi Stokholmā 2

Klāt ”Zelta kruīza: Rīga-Stokholma” nākamā epizode, kurā ”Tallink” kuģa ”Romantika” jaunais kruīza vadītājs Renārs Zeltiņš nonāk Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā. Šī ir pirmā Zeltiņa viesošanās gan Stokholmā, gan Zviedrijā vispār. Viss ir nevainojami – laiciņš saulains, pilsēta skaista, ko redzēt daudz. Stokholmā laiks paiet tik ātri, ka drīz vien jāsteidzas atpakaļ uz kuģi.

Lasi vēl