“Valoda ir dzīva, attīstās līdz ar sabiedrību!” Kā mainās mūsu valoda?

Komentāri

Mainās ne vien cilvēku paradumi, bet arī tas, kā ievērojam vai neievērojam arī gramatikas likumus.

Kārtējais zvans Latviešu valodas aģentūrā norāda uz to, ka jau atkal kāds iedzīvotājs nonācis valodas grūtībās, nezina kāda vārda pareizrakstību vai nav pārliecības par komata nepieciešamību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Valodas aģentūras konsultante Dite Liepa atbildējusi uz daudz zvaniem, kuros cilvēki pauž neapmierinātību ar kļūdām citu cilvēku runā.

Latviešu valodas speciāliste norāda, ka viņai zvanītājiem bieži vien jāskaidro tas, ka mūsdienās latviešu valodas gramatikas likumi nav vairs tik stingri kā agrāk.

Liela nozīme ir latviešu valodas skolotājam, bieži vien skolotājs ir tas cilvēks, kurš ieliek pareizas valodas pamatus.

Āgenskalna Valsts ģimnāzijas latviešu valodas skolotāja Anita Vanaga, strādājot ar bērniem, vairumā gadījumu sastopas ar ieinteresētību, skolēni vēlas iemācīties pareizi rakstīt un runāt.

Skolotāja piebilst, ka latviešu bērni bieži vien vairāk paļaujas uz dzimtās valodas izjūtu, savukārt cittautu skolēni cītīgāk mācās latviešu valodas gramatiku.

Ielās “900 sekunžu” sastaptie garāmgājēji apgalvo, ka pievērš uzmanību savai valodai un pamana arī kļūdas citu cilvēku sarunvalodā, taču ar kļūdu labojumu cenšas neuzbāzties.

Valodas speciālisti atgādina, ka valoda ir dzīva un tā attīstās kopā ar sabiedrību. Tāpēc jaunās paaudzes valoda bieži vien ir bravūrīgāka, brīvāka.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl