Valmieras skolēni 4. maija svinībās pie Brīvības pieminekļa pārsteidz skatītājus ar neparastu priekšnesumu

1 komentārs

Bet viens no vērienīgākajiem svinību pasākumiem Rīgā ir “Brīvības ielas stāsti”, kas norit visas ielas garumā – no Brīvības pieminekļa līdz Brīvdabas muzejam.

No paša rīta svētku noskaņu vairoja Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestri. To defilē pie Brīvība pieminekļa vēroja un novērtēja ne tikai mūziķi un horeogrāfi, bet arī Latvijas, Lietuvas un Igaunijas bruņoto spēku orķestru vadītāji. Kaut arī no rīta lija lietus, noskatīties koncertu bija sapulcējušies daudzi interesanti. Bet skolēni no Valmieras pārsteidza skatītājus ar visai neparastu horeogrāfiju, – spēlējot pūšamos instrumentus, jaunieši dejoja hiphopu.

Alvīna
Valmieras Valsts ģimnāzija orķestrante

Mēs paši to visu mēģinājām, paši gatavojām, savas idejas likām. Ja to iemācās, tad viss ir kārtībā. Pa vienu dienu var iemācīties. Mierīgi.

“Brīvības ielas stāsti” vēl turpinās. Visā ielas garumā katrs var atrast sev ko tīkamu. Piemēram, pie VEF Kultūras pils pulcējas jauno jauno tehnoloģiju atbalstītāji, Dailes teātrī – foruma dalībnieki, bet Brīvdabas muzejā, uz kurieni var aizbraukt ar īpašo 100 autobusu, senlaiku rotaļu cienītāji.

Jau vēstīts, ka piektdien, 4. maijā, Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienā ziedus pie Brīvības pieminekļa bija ieradušās nolikt gan amatpersonas un politiķi, gan armijas pārstāvji un virkne kādreizējo Augstākās padomes locekļu.