2 komentāri

Valmierā atrasts oriģināls veids kā uzlabot bērnu lasītprasmi. Bibliotēkā ar viņiem kopā lasa milzīgs speciāli apmācīts kanisterapijas suns, – ņūfaundlends Zum Zuma.

Zum Zum ir bibliotēkas suns. Jau ceturto gadu pēc kārtas viņa nāk lasīt kopā ar bērniem. Zum Zum uz bibliotēku nāk ļoti bieži un visvairāk viņai patīk grāmatas ar krāsainām bildēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Suņa mīļās acis, ziņkārīgs deguns un pūkainā frizūra palīdz bērniem relaksēties pēc saspringtas skolas dienas, stāsta bibliotekāre Līga Bujane. Speciāli apmācītais suns mazina uztraukumu un palīdz koncentrēties, turklāt attīsta saskarsmes prasmi un mazina bailes.

Līga Bujane
Galvenā bibliotekāre

Katram bērnam ir iespēja tajā brīdī paskatīties, ka tas suns ir paklausīgs, viņš prot tevi uzklausīt. Rādot grāmatā kādu no bildēm, bērns redz, ka tas suns ar acīm seko līdzi. Jo Zumītei tas ir darbs. Viņa pie tā ir pieradusi. Ir pat reizes, ja ir ilgāk kāds starplaiks vai es esmu apslimusi, tad Zumītei ir skumīgi, jo mēs nenākam uz bibliotēku.

Jaunā mamma Dana uz bibliotēku atnākusi ar visiem trim bērniem. Viņa gan cer uz otrādu efektu, – ka grāmatās palīdzēs meitai iemīlēt suņus.

Dana
Mamma

Mūsu jaunākai māsai ir izteiktas bailes pret suņiem, bet mēs ceram – tā kā viņai patīk grāmatas, viņā šo baiļu sajūtu nedaudz mazinās. Kopā ar suni, kurš ir apmācīts, kurš zina ko dara. Un kurš varbūt citādāk uzvedās nekā visi citi suņi, ko viņi redz ikdienā.

Kopš suņa piesaistīšanas, lasīt gribētāju Valmieras integrētajā bibliotēkā paliek arvien vairāk. Arī no pieaugušo puses, jo gaidot bērnus vecākiem ir iespēja pašiem palasīt bibliotēkas krājumus. Šoruden par nodarbībām ir sākuši interesēties arī tuvējo pagastu iedzīvotāji.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl