Valmierā soda autovadītāju, kurš mājsēdē braucis “uz banku atbloķēt kodu karti”, Skrundā šoferi 1,99 promiļu reibumā

0 Komentāru
Valmierā soda autovadītāju, kurš mājsēdē braucis “uz banku atbloķēt kodu karti”, Skrundā šoferi 1,99 promiļu reibumā
RŪDOLFS KRIEVIŅŠ, TV3 ZIŅAS

Valmierā policija (VP) aizvadītajā naktī sodījusi kādu komandantstundas laikā uz ielas apturētu autovadītāju, kurš apgalvojis, ka brauc “uz banku atbloķēt kodu karti”, kamēr Skrundā šoferi 1,99 promiļu reibumā, liecina Valsts policijas publiskotā informācija.

Ceturtdien, 21. oktobrī, tika aizvadīta pirmā nakts, kad visiem Latvijas iedzīvotājiem bija  jāievēro mājsēde jeb laika posmā no plkst. 20.00 līdz 05.00 jāatrodas savā dzīves vai uzturēšanas vietā. Šajā laikā Valsts policija ciešā sadarbībā ar pašvaldību policiju un Zemessardzi uzraudzīja ārkārtējas situācijas noteikumu un epidemioloģiskās drošības pasākumu ievērošanu.

Nakts laikā likumsargi nekonstatēja būtiskus pārkāpumus vai privātas pulcēšanās, tomēr ir fiksēti atsevišķi gadījumi, kad personas klaji neievēro noteiktos ierobežojumus un pat sēžas pie transportlīdzekļa stūres reibumā.

Piemēram, ap plkst. 01.00 Valmierā policija, apturot kādu automašīnu, konstatēja, ka automašīnas vadītājam nav aizpildīta pašapliecinājuma anketa. Automašīnas šoferis apgalvoja, ka braucot uz banku, lai atbloķētu kodu karti. Vīrietis likumsargiem vairākkārt uzsvēra, ka nepiekrīt esošajiem ierobežojumiem un izturējās necienīgi pret policistiem. Autovadītājs jau iepriekš nonācis policijas redzeslokā par dažādiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem gan par ātruma pārsniegšanu, gan par agresīvu braukšanu. Šajā gadījumā vīrietim tika piemērots naudas sods 100 eiro apmērā.

Savukārt vakar Skrundā, Ventas ielā, ap pulksten 23.20 apturēts cita transportlīdzekļa vadītājs, kurš ne tikai nevarēja uzrādīt aizpildītu un pamatotu pašapliecinājumu, bet arī sēdies pie stūres 1,99 promiļu reibumā. Viņš policistiem centies paskaidrot, ka dienā ir veicis darba pienākumus kādā vietā Kuldīgas novadā, taču aizkavējies darbā papildu uzdevumu dēļ. Lai gan vīrietis ir zinājis, ka jāaizpilda pašapliecinājums, viņš nevarēja paskaidrot tā neaizpildīšanas iemeslus. Vīrietim par šo pārkāpumu tika piemērots naudas sods 250 eiro apmērā, tāpat pret viņu ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā. Līdz lēmuma pieņemšanai vīrietim stājas spēkā transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums.

Policija atgādina, ka par transportlīdzekļa vadīšanu, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, piemēro naudas sodu — no divsimt četrdesmit līdz četrsimt naudas soda vienībām un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Kopumā no 21.oktobra plkst. 21.00 līdz 22. oktobra plkst. 5.00 rītā pārbaudītas 4789 personas, no tām 4097 personām bijuši aizpildīti apliecinājumi. Nakts laikā likumsargi uzsāka 228 administratīvā pārkāpuma procesus par noteikto ierobežojumu neievērošanu, bet 707 gadījumos deva preventīvus norādījumus. Konstatēti vēl vismaz 35 pārkāpumi, kuros vēl tikai lems par administratīvā procesa uzsākšanu.

Valsts policija uzsver, ka arī turpmāk katru dienu līdz pat 14. novembrim no plkst. 20.00 līdz 5.00 ir spēkā pārvietošanas ierobežojumi jeb stingra mājsēde un ikvienam iedzīvotājam ir pienākums atrasties savā dzīvesvietā vai uzturēšanās vietā vienas mājsaimniecības ietvaros.

Valsts policija atgādina, ka iedzīvotāji patlaban ir policijas sabiedrotais un aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un atbildīgiem ierobežojumu ievērošanā. Policijas primārais mērķis nav sodīt, bet gadījumos, kad personas klaji un apzināti neievēro noteiktos ierobežojumus sods ir neizbēgams – par ārkārtējās situācijas neievērošanu privātpersonām var piemērot naudas sodu līdz 2000 eiro, bet juridiskām personām līdz 5000 eiro.

Policija arī atgādina, ka mājsēdes laikā pārvietoties var tikai neatliekamas vajadzības gadījumos, obligāti aizpildot apliecinājumu un līdzi ņemot pasi vai ID karti. Apliecinājumu var atrast Valsts policijas mājaslapā sadaļā Pašapliecinājums un pārvietošanās ierobežojumi. Apliecinājumu var aizpildīt elektroniski un uzrādīt telefonā, izdrukāt vai rakstot ar roku uz baltas papīra lapas.

0 Komentāru