Valmierā pašvaldību vēlēšanas sola uzvaru līdzšinējiem deputātiem

Pievienot komentāru

Pašvaldību vēlēšanu rubriku turpinām ar stāstu par Valmieru. Tā ir viena no Latvijas reģionu pilsētām, kas lepojas ar veiksmīgu ekonomisko izaugsmi – bezdarbs Valmierā ir zemākais valstī. Lai gan daudzi pilsētnieki atzīst, ka izvēli, par ko balsot, nav izdarījuši, ir liela varbūtība, ka jaunais sasaukums būs līdzīgs pašreizējam un pilsētas mērs Jānis Baiks savu krēslu saglabās.

Valmiera ir Vidzemes lielākā un ekonomiski attīstītākā pilsēta, kur bezdarba līmenis pilsētā ir zemāks par pieciem procentiem. Vienlaikus pilsēta kā magnēts piesaista darba meklētājus arī no kaimiņu pilsētām un pagastiem.

Pašlaik te mīt ap 25 tūkstošiem iedzīvotāju, un viņu dzīve rit bez lieliem satricinājumiem vietējā politikā.

Pašvaldība ir pārliecinošā vietējās partijas “Valmierai un Vidzemei” kontrolē. 2013. gada vēlēšanās tā ieguva 8 no 13 deputātu vietām, un koalīcijā vēl darbojas “Vienotība” un Nacionālā apvienība, kurām ir attiecīgi divi un viens deputāts. Vēl divas deputātu vietas ir zaļajiem zemniekiem, kuri gan arī lielākoties ir pieslējušies vairākumam. Pēc vēlēšanām krēslu saglabāja ilggadējais mērs Inesis Boķis, tomēr gadu vēlāk, kandidējot no “Vienotības” saraksta, viņš tika ievēlēts Saeimā, un viņa vietā stājās pilsētas izpilddirektors Jānis Baiks.

Viņš par savu lielāko nopelnu uzskata biznesa vides sakārtošanu.

Jānis Baiks
Valmieras mērs (Valmierai un Vidzemei)

Ir padomāts par infrastruktūru, lai tā būtu pieejama, un par daudz citām atbalsta formām, lai uzņēmējdarbības vide varētu būt tikpat spēcīga, kā ir bijusi. Skaitļi runā paši par sevi, zemā bezdarba ziņā esam apsteiguši Rīgu.

Valmiera lepojas ar lielu nosiltināto māju īpatsvaru, sākta pašvaldības īres namu būvniecība. No Saeimas tiek gaidīta zaļā gaisma industriālā parka izveidei.

Opozīcijā strādājošie zaļzemnieki gan uzskata, ka līdz šim vietvara domājusi tikai par pilsētas centru, savukārt nomales turpina degradēties. Pilsēta pamazām slīgst parādos.

Vugars Ecmanis
Valmieras domes deputāts (ZZS)

Baika kungs jau stāsta, ka labi komunicē ar pārējiem deputātiem, bet tā nav. Lai kaut ko uzzinātu, ar “plaķenēm” jāvelk ārā. Valmiera jau otro gadu ir prasītāju lomā no izlīdzināšanas fonda, lai mums piešķir dotāciju.

Vēlēšanām pieteikti ir seši saraksti. Bez līdz šim vietvarā pārstāvētajām partijām cīņā par vēlētāju balsīm metusies arī “Saskaņa” un partija “Kam pieder valsts”, kuras pārstāvji pārmet, ka pilsētā netiek risinātas jauniešu problēmas, novārtā esot atstāts tūrisms un sociālā joma.

Gunārs Graumanis
deputāta amata kandidāts (KPV)

Straume ir laba un uz attīstību vērsta, bet domē ir cilvēki, kas ir mediķi, skolotāji utt. Viņi neredz reālo dzīvi, vajag cilvēkus no tautas.

TV3 uzrunāto iedzīvotāju domas par vietvaras darbu gan dalās.

 

Vilnis
valmierietis

Pagaidām labuma nav, viņus ievēl visu laiku tos pašus, nav autostāvvietas pilsētā sataisītas.

 

dace
Dace
valmieriete

Valmiera ir sakopta, esmu pirmsskolas skolotāja, un Valmiera nodrošina iestādei, lai bērniem būtu vietas, skolās viss notiek, kultūras dzīve notiek, es lepojos ar savu Valmieru.

 

Kā stāsta vietējais žurnālists un kādreizējais Valmieras domes deputāts Guntis Vīksna, lielu skandālu pilsētā pēdējā laikā nav bijis. Pirms dažiem gadiem cilvēku sašutumu izraisīja Jāņa Daliņa stadionā nocirstie koki, tagad daudzi ir neizpratnē par vērienīgo BMX trases celtniecības projektu.

 

Guntis Vīksna
laikraksta “Liesma” žurnālists

Tās, manuprāt, ir atsevišķu cilvēku ambīcijas, jo pilsētā jau ir divas trases – piepilsētā un Štromberga trase Rubenē. Vai mums vajag trīs? Domāju, ka nē.

 

Prognozējot nākamo deputātu sasaukumu, Guntis Vīksna uzskata, – jaunpienācējiem domē, visticamāk, vieta neatradīsies.

 

Guntis Vīksna
laikraksta “Liesma” žurnālists

Būs esošā koalīcija pie varas. Uz pārceltuves labus zirgus nav jēgas mainīt.

 

 

Foto