Valmierā par vairāk nekā 1,15 miljoniem eiro būvē sporta un aktīvās atpūtas parku

1 komentārs
Valmierā par vairāk nekā 1,15 miljoniem eiro būvē sporta un aktīvās atpūtas parku
VALMIERAS PAŠVALDĪBA

Valmierā šomēnes sākta sporta un aktīvās atpūtas parka “Mežs” būvniecība bijušā Valmieras skeitparka teritorijā Rīgas ielā 43 A, kura izmaksas ir vairāk nekā 1,15 miljoni eiro, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Sporta un aktīvās atpūtas parks “Mežs” tiks izbūvēts 11 152 kvadrātmetru (m2) lielā platībā bijušā skeitparka, kā arī turpat blakus esošā nožogotā bērnu rotaļu laukuma vietā. Parkā būs atsevišķas zonas skeitparkam un velo trasei.

Bieziņa stāstīja, ka daudzfunkcionālai izmantošanai piemērotais vairāku līmeņu 1096 m2 lielais skeitparks ar cieto segumu būs piemērots dažādu līmeņu braucējiem un atradīsies tuvāk Rīgas ielai esošajā teritorijas daļā. Tā plānojumā ir iekļauti lielākā daļa skeitbordinga pamatelementu, saglabājot plašumu un dinamiku.

1120 m2 lielā velo trases zona atradīsies tuvāk Semināra ielai. Velotrase projektēta ar dažāda augstuma uzbērumiem, vitrāžām, platformām, kuras mērķtiecīgi savirknētas, sniedzot iespēju braucējam attīstīt ātrumu, izmantojot gravitācijas un ķermeņa smaguma centra savstarpējo mijiedarbību. Tā būs 170 metrus gara asfaltēta trase, kas piemērota visu vecumu braucējiem ar dažādu līmeņu prasmju spektru, stāstīja pašvaldības pārstāve.

Pulcēšanās vietu un skatītāju tribīnes ir paredzēts izvietot nogāzē gar veloveikala “Eži” un Vidzemes džudo skolas “Valmiera” ēku. Aptuveni 200 m2 lielā pulcēšanās laukuma ar tribīnēm pamatfunkcija būs strītbols. Laukums būšot pielāgojams dažādām vajadzībām, piemēram, publisku pasākumu organizēšanai. Turpat netālu paredzēta atsevišķa moduļu tipa tualetes ēkas izbūve.

Pēc Bieziņas stāstītā, teritorijas daļā, kur līdz šim atradās bērnu rotaļu laukums, paredzēts veidot zonu piknikam ar plašu zālienu. Dažādiem vecumiem piemēroti bērnu rotaļu laukumi kopā ar fitnesa zonu un āra trenažieriem atradīsies mazliet zemāk no piknika zonas, dodot iespēju vecākiem nodarboties ar sportu, vienlaikus pieskatot arī mazuļus rotaļājamies vai sportojot kopā. Teritorijā paredzētas piecas ieejas un to caurvīs gājēju celiņu tīkls, kas savienos parkā izvietotās dažādās funkcionālās zonas. Gājēju celiņā būs integrēts arī īpaši marķēts celiņš skrituļotājiem.

Parkā būs pieejams arī ūdens brīvkrāns. Vienlaikus tika risināta arī kritika par līdzšinējo vājo apgaismojumu, projektā paredzot atbilstošu parka trašu un elementu izgaismojumu.

Sporta un aktīvās atpūtas parks “Mežs” tiks izbūvēts atbilstoši SIA “City Playgrounds” izstrādātajam būvprojektam, kas veidots sadarbībā ar SIA “Alps ainavu darbnīca” un SIA “Ceļu komforts” speciālistiem. Būvprojekta izmaksas bija 28 677 eiro ar pievienotās vērtības nodokli (PVN).

Būvdarbus veic PS “Asfaltbūve un Ķekava-PMK” ar darbu izpildē iesaistīto apakšuzņēmēju SIA “M.A.-Taka-7” par kopējo līgumsummu 1 146 899 eiro ar PVN. Objekta būvuzraudzību nodrošina SIA “Geo Consultants” par 4 961 eiro ar PVN. Objekta autoruzraudzību nodrošina SIA “City Playgrounds” par 5445 eiro ar PVN.

Bieziņa piebilda, ka parka izveides izmaksas 500 000 eiro vērtībā tiek segtas ar AS “Latvijas valsts meži” dāvinājuma, kura mērķis ir bērnu un ģimeņu izzinoša sporta un atpūtas laukuma izveide. Atbilstoši Valmieras pilsētas pašvaldības domes lēmumiem pārējās izmaksas tiek segtas ar Valmieras pilsētas pašvaldības budžeta līdzekļiem, tostarp piesaistot aizņēmumu no Valsts kases.

Sporta un aktīvās atpūtas parka “Mežs” būvniecību plānots pabeigt šī gada septembrī. Izpildīto darbu un darbā izmantoto būvizstrādājumu garantijas termiņš paredzēts pieci gadi no tā nodošanas ekspluatācijā.

1 komentārs