Valmierā gatavojas īpašiem vasaras Mūzikas svētkiem

0 Komentāru

Lai arī ārā ir auksts un valstī valda strikti Covid-19 ierobežojumi, aktīvākie Burkānciema iedzīvotāji sākuši gatavoties vasaras Mūzikas svētkiem. Šie svētki Valmieras apkaimē notiks jau trešo vasaru pēc kārtas.

Mūzikas svētki Burkānciemā – tā ir Dārza svētku tradīcijas atjaunošana, kas Covid-19 laikā kļūst īpaši aktuāla, jo, lai arī ar distanci, pieļauj skatītāju piedalīšanos dzīvajā koncertā. Svētku programma pašlaik līdz galam vēl nav zināma.

“Ap koncerta vietu visi tā kā amfiteātrī, viss ir pārklāts uz augšu gandrīz vai aiziet uz jumtiņiem, kaimiņiem savā teritorijā sēžot uz krēsliņiem. Cits kaimiņš atvēris logu vaļā, guļ šūpuļtīklā, klausās. Uzaicina savus ciemiņus, noņemot jau to pulcēšanās slogu nost no pasākuma rīkotājiem,” stāsta baritons Nauris Indzeris.

Brīvdabas koncertiem esot arī sava specifika.

“Ir jāatrod pareizā vieta instrumentam. Nevar instrumentu vienkārši nolikt dārza vidū un cerēt, ka skanēs. Vienalga tur kaut kādai sienai aiz muguras jābūt,” norāda pianiste Helēna Kundrāta.

Savukārt soprāns Anta Jankovska pauž: “Tur ir absolūti fantastiska aura. Arī neskatoties uz to, ka mēs jau dziedātāji reti dziedam brīvajā akustikā, tas principā ir ne tik ērti. Bet tur ļoti labi skan.”

Šovasar Burkānciemā plānoti divi koncerti: 17. jūlijā Namdaru ielā un 7. augustā Vienības ielā.

Lai veiksmīgi tiktu galā ar mūzikas svētku un citu organizatorisku jautājumu risināšanu, nesen burkānciemieši apvienojās biedrībā.

Biedrības “Burkānciema apkaime” pārstāvis Ilmārs Skādulis stāsta: “Mēs gatavojam vēstuli pašvaldībai ar konkrētiem priekšlikumiem, ko varētu maksimāli uzlabot. Piemēram, gribam veloceliņus iezīmēt un gājēju celiņus, jo finanšu tomēr nav izbūvēt atsevišķas velojoslas, mēs gribam iezīmēt vismaz uz ceļā tādas joslas velobraucējiem vasarā, kā arī tur tādas ceļa zīmes uzstādīt, pāris vietās gribam arī soliņus atrast.”

Tāpat kā iepriekš, arī šovasar skatītājiem tiks piedāvātas dažādas kultūras izpausmes – ne tikai mūzika, bet arī māksla un dzeja. Organizatori lēš, ka ar katru gadu interesentu loks kļūst arvien plašāks, iesaistot ne tikai vietējos, bet arī iedzīvotājus no visas Latvijas un arī no ārzemēm.

0 Komentāru