Komentāri

Valkas pilsētas mērs Vents Armands Krauklis pauž gatavību uzņemt vairākas bēgļu ģimenes, kurām varētu nodrošināt dzīvesvietu un darbu šūšanas vai kokapstrādes uzņēmumos. Tiesa, Krauklis būtu gatavs uzņemt tikai bēgļus no Ukrainas, nevis Sīrijas, vai Āfrikas valstīm, jo baidās par kultūras atšķirībām un iespējamo spriedzi, ko svešinieku ierašanās mazajā pilsētiņā var radīt.

Lai gan bezdarba līmenis Latvijā joprojām ir gana augsts, laukos akūti trūkst darba roku. Vietējie vīri spēka gados ir deficīts. Visbiežāk – aizbraukuši uz ārzemēm vai nodzērušies. Tieši tādēļ Valkas pašvaldība sola vērsties pie politiķiem, ar gatavību uzņemt vairākas Ukraiņu ģimenes. Pilsētā ir brīvi dzīvokļi, un arī vakanču šūšanas un kokapstrādes nozarēs netrūkst. Valkas mērs gan savā pilsētā labprāt redzētu tieši Ukrainas, nevis  Sīrijas vai kādas Āfrikas valsts iedzīvotājus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā argumentu tam Krauklis min kultūras un paradumu atšķirības, kas, bēgļiem ierodoties mazpilsētā, varētu radīt ļoti lielu spriedzi.

Savulaik Iekšlietu ministres padomnieks integrācijas jautājumos bija libānietis Hosams Abu Meri, kurš pats lieliski zina, ko nozīmē integrēties Latvijas vidē. Abu Meri pauž bažas, ka Latvija nebūt nav gatava uzņemt bēgļus, jo jau pirms vairākiem gadiem patvērumu meklētāju izmitināšanas centri Latvijā bija pārpildīti.

Abu Meri gan lēš, ka ilgtermiņā, desmit, divdesmit gadu nākotnē raugoties, Latvijai agri vai vēlu vajadzēs darba rokas no ārzemēm – būvniecībā, zemkopības darbos, arī medicīnas nozarē, pašu spēki būs par mazu, un bēgļu ievešana varētu problēmu risināt. To gan sola nepieļaut nacionālā apvienība, uzsverot, ka nauda jāinvestē, lai atgrieztu mājās tautiešus, un celtu darba algas, tādejādi apstādinot vietējie iedzīvotāju izbraukšanu.

Skaties video:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl