Valērija Maligina mantinieki vienojušies par mantojuma sadali

4 komentāri
Valērija Maligina mantinieki vienojušies par mantojuma sadali
Foto: Ieva Čīka, LETA

Pagājušā gada decembrī mirušā uzņēmēja zāļu ražotāja “Olainfarm” lielākā akcionāra Valērija Maligina mantinieki ir vienojušies par mantojuma sadali, teikts uzņēmēja atraitnes Elīnas Maliginas paziņojumā presei.

Viņa informē, ka piektdien, 25.maijā, ir noslēgta notariāla vienošanās par mantojuma sadali.

“Ilgstošu un sarežģītu pārrunu rezultātā, ņemot vērā visu iesaistīto pušu intereses, bet augstāk par visu vērtējot Valērija Maligina izveidotā uzņēmuma ”Olainfarm” veiksmīgas darbības nodrošināšanu nākotnē kā viņa piemiņas apliecinājumu, esam vienojušies par mantojuma sadali. Panākto vienošanos uzskatu par kompromisu, kurā iespējami plašākajā veidā ietvertas Valērija nepilngadīgās meitas Annas, vecāko meitu Irinas un Nikas un manas intereses. Uzklausot vienam otru un nedaudz piekāpjoties, esam vienojušās par galveno – “Olainfarm” arī turpmāk būs viens no Latvijas farmācijas biznesa flagmaņiem, un mēs darīsim visu iespējamo tā attīstībai un darbības paplašināšanai nākotnē,” sacīts paziņojumā.

Viņa arī norāda, ka līdz ar vienošanos par mantojuma sadali, kuras saturu vēlas paturēt konfidenciālu, visi ar mantojuma lietu saistītie strīdi un domstarpības ir atrisināti.

Jau vēstīts, ka Maligins mūžībā aizgāja 2017.gada decembrī 52 gadu vecumā.

Janvāra vidū nolasītajā Maligina testamentā bija minētas uzņēmēja trīs meitas, no kurām divas ir pilngadīgas, bet uzņēmēja atraitne tajā netika minēta. Maligina tiesā apstrīdēja testamentu. Rīgas rajona tiesas nams Jūrmalā 2018. gada 21. septembrī plāno skatīt Maligina atraitnes prasību, kurā viņa prasa atzīt mirušā “Olainfarm” īpašnieka testamentu par viltojumu.

Jūrmalas pilsētas Bāriņtiesa par Maligina mantojuma aizgādni iecēla viņa vecāko meitu Irinu Maliginu.

Maliginam tieši un pastarpināti piederēja kopumā 68% “Olainfarm” akciju. “Olainfarm” nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. Kompānijas akcijas kotē “Nasdaq Riga” oficiālajā sarakstā.