Valdības un Krīzes vadības padomes kopsēdē spriedīs par aktuālo epidemioloģisko situāciju

1 komentārs
Valdības un Krīzes vadības padomes kopsēdē spriedīs par aktuālo epidemioloģisko situāciju
KASPARS KRAFTS/F64

Otrdien, 9. februārī, notiks kārtējā valdības un Krīzes vadības padomes kopsēde, kurā pārrunās aktuālo epidemioloģisko situāciju valstī.

Tā notiks attālinātā režīmā un sāksies plkst. 10.00. Pēc tās plānota preses konference.

Sēdē iecerēts uzklausīt Veselības ministrijas informāciju par aktuālo epidemioloģiskās drošības situāciju un veselības aprūpes sistēmas kapacitāti un noslodzi, testēšanu, kā arī situāciju ģimenes ārstu praksēs.

Tāpat tajā tiks uzklausīta aktuālā informācija par vakcināciju pret Covid-19 un informācija par aktuālo situāciju tautsaimniecībā.

Papildus šeit: Aptauja: 43% aptaujāto gribētu izvēlēties Covid-19 vakcīnas veidu

Veselības ministrija sēdē arī sniegs informāciju par slimnīcu sniegto pakalpojumu atbilstību noteiktam slimnīcu līmenim.

Covid-19 izplatības ierobežošanai valstī no 9. novembra līdz 6. aprīlim izsludināta ārkārtējā situācija un noteikta virkne ierobežojumu.

Epidemioloģiskā situācija Latvijā jau otro nedēļu pēc kārtas pakāpeniski pasliktinās. Aizvadītajā nedēļā kopumā atklāti 5559 jauni inficēšanās gadījumi un ir kāpums par 6,2%. Slimnīcās Covid-19 pacientu skaits patlaban atkal pārsniedz 1000. Slimo ne tikai seniori, bet arī bērni. Stacionārā ievietoti arī trīs pacienti vecumā līdz deviņiem gadiem. 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju šobrīd ir 569 gadījumi, kas krietni pārsniedz vidējo Eiropā.

1 komentārs