Komentāri

Koalīcijas partneru atbalstītais dokuments liecina, ka Latvijā ir ļoti daudz svarīgi risināmi jautājumi, jo sākotnējā iecere par nelielu, koncentrētu galveno uzdevumu plānu tā arī nav īstenojusies.

Deklarācija tapusi uz 14 lapas pusēm, tajā iekļauti 135 punkti. Un puse deklarācijas veltīta tautsaimniecības stiprināšanai.
Šajā sadaļā iekļautais pasākumu kopums būšot jūtams ikkatra Latvijas iedzīvotāja labklājības pieaugumā.

Galvenais, ko jaunā valdība sola:

  • pārdomātu un prognozējamu nodokļu politiku;
  • ēnu ekonomikas mazināšanu;
  • eksporta veicināšanu;
  • investīciju piesaisti;
  • tiesiskās vides sakārtošanu;
  • dažāda finansējuma pieejamību;
  • dabas resursu efektīvu izmantošanu.

Salīdzinājumā ar Laimdotas Straujumas valdības deklarāciju Kučinska veidotajā atsevišķos punktos esot saskatāma lielāka konkrētība. Tā atzīst ekonomikas eksperti. Esot iekļauti gan ambiciozi plāni, gan – pārāk pieticīgas apņemšanās.

Foto

Topošās valdības deklarācijā tautsaimniecības stiprināšanai veltītā sadaļa izstrādāta visdetalizētāk. Daudzi punkti gan ir virspusēji vai formulēti ļoti sarežģīti. Tomēr ir arī konkrēti priekšlikumi. Ekonomists un budžeta fiskālās disciplīnas uzraudzītājs atzinīgi novērtē apņemšanos iekasēto nodokļu apjomu sasniegt 1/3 no IKP apmērā līdz 2020. gadam.

Topošā valdība apņēmusies mazināt ēnu ekonomiku, ik gadu audzējot nodokļu iekasējamību par 1% punkta no IKP.  Ekonomists Mārtiņš Kazāks norāda, ka uz lielā ēnu ekonomikas īpatsvara, šī ir pieticīga apņemšanās un mudina ēnu ekonomiku mazināt straujāk.

Nodokļu prognozējamība, likumdošanas izstrāde mazajiem un mikrouzņēmumiem – tas apmierina arī uzņēmējus. Vai un kurā virzienā mainīsies nodokļi Latvijā, valdības deklarācijā nav redzams. Tas tāpēc, ka šobrīd Pasaules Banka realizē Latvijas nodokļu auditu. Plānots, ka marta beigās, aprīļa sākumā būs ātrais nodokļu sistēmas novērtējums, un tad būs piedāvājumi par potenciāliem nodokļu scenārijiem.

Vienīgais punkts, kas atlicis un tādu valdība arī ievēros – nodokļu sloga pārnešanu no darbaspēka uz ienākumu no kapitāla un kapitāla pieauguma, patēriņu, nekustamo īpašumu, dabas resursu izmantošanu.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl