Valdība vienojas par pensiju indeksācijas kārtību

Komentāri
Valdība vienojas par pensiju indeksācijas kārtību
Foto: Marlene Rybka / Flickr.com

Valdība otrdien vienojusies par rudenī gaidāmās pensiju apmēra pārskatīšanas kārtību. Atbilstoši Saeimas pieņemtajam likumam, šā gada 1. oktobrī tiks pārskatītas pensijas vai to daļas, kuru apmērs nepārsniedz 285 eiro mēnesī.

Šis nosacījums gan neattieksies uz politiski represētajiem, kā arī pirmās grupas invalīdiem un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidācijā iesaistītajām personām, kam pensijas tiks indeksētas pilnā apmērā.

Tikmēr pensionārus pārstāvošā organizācija uzskata, ka viņu dzīves līmeni tas neuzlabos un plāno septembrī Strēlnieku laukumā Rīgā rīkot Visas Latvijas pensionāru mītiņu. Akcijas mērķis būšot paust attieksmi pret valdības līdzšinējo darbu, kas federācijas ieskatā bijis neapmierinošs.

Skaties.lv jau ziņoja – vairums iedzīvotāju (69%) domā, ka Vislatvijas pensionāru mītiņš rezultātu nesniegs. Savukārt katrs piektais jeb 21% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju ir pretējās domās un uzskata, ka mītiņš palīdzēs sasniegt senioru prasības, liecina pētījumu aģentūras TNS un LNT raidījuma “900 sekundes” veiktais pētījums.

Lasi vēl