Komentāri
Valdība vienojas ar pašvaldībām par iedzīvotāju ienākuma nodokļa proporciju
FOTO: LETA ()

Šodien tika panākta vienošanās starp valdību un Latvijas Pašvaldību savienību. Arī nākamgad saglabāsies pašreizējā iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) proporcija – 80% par labu pašvaldībām un 20% valsts budžetā.

Pašvaldību savienība ikgadējā domstarpību un vienošanās protokolā lūdza, lai pašvaldību budžetā tiek ieskaitīts 81% IIN, bet valdība pret proporcijas pārdali iebilda. Tomēr puses vienojās, ka sarunas notiks katru gadu, un gadījumā, ja valdība grasīsies pieņemt lēmumus, kas skars pašvaldību budžetu, tie tiks izanalizēti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jautājumā par pirmsskolu pedagogu atalgojumu puses vienojās, ka kompromiss patlaban nav iespējams, jo izglītības reforma ir tikai sākusies.

Ministru kabinets arī akcentē, ka pašvaldībām tiks nodrošināta pastāvīga, stabila, prognozējama un funkcijām un pienākumiem atbilstoša ieņēmumu bāze pie pašreizējās IIN proporcijas.

Plašāk par panākto vienošanos TV3 Ziņās plkst. 19.00!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl