Valdība piešķir 8538 eiro pabalstu Stradiņa slimnīcā piedzimušo trīnīšu ģimenei

6 komentāri
Valdība piešķir 8538 eiro pabalstu Stradiņa slimnīcā piedzimušo trīnīšu ģimenei
SKIRMANTE BAĻČŪTE, LNT ZIŅAS

Valdība otrdien, 13. augustā, atbalstīja 8538 eiro pabalsta piešķiršanu augusta sākumā Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā dzimušajiem trīnīšiem.

Kā portālu Skaties.lv informē Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Patmalniece, pabalsts piešķirts no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Šie ir pirmie trīnīši, kas šogad piedzimuši Latvijā. Trīs zēni – Artjoms, Artūrs un Aleksandrs – nāca pasaulē Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Dzemdību nodaļā sestdien, 3. augustā.

Labklājības ministre Ramona Petraviča sveica trīnīšu vecākus, apciemojot viņus slimnīcā.

“Priecājos par jauno ģimeni un viņu dāvātajiem mazuļiem Latvijai. Izsaku lielu cerību, ka, dzīvojot ticībā uz labu, ģimene saņems visu nepieciešamo savu trīs puiku audzināšanai veselībā un pārticībā. Novēlu, lai visas cerības piepildās un mazuļi aug lieli, stipri un gudri,” norādīja ministre.

Labklājības ministrija informē, ka ģimenēm, kurās piedzimuši trīnīši, tiek sniegts vienreizējs materiālais atbalsts, izmaksājot sociālo pabalstu. Vienreizējs pabalsts ģimenēm, kurās piedzimst trīnīši, tiek izmaksāts jau vairāk nekā 10 gadus.

Pēdējā desmitgadē visvairāk trīnīšu pasaulē nācis 2011. gadā un 2014. gadā, kad katrā no šiem gadiem trīnīši piedzima piecās ģimenēs. 2015. gadā trīnīši piedzima trijās ģimenēs, 2016. un 2017. gadā – divās ģimenēs, savukārt 2018. gadā – četrās ģimenēs.