Valdībā parādās lielāka skaidrība, kāds turpmāk būs veselības aprūpes modelis Latvijā

0 Komentāru
Valdībā parādās lielāka skaidrība, kāds turpmāk būs veselības aprūpes modelis Latvijā
LETA

Valdības darba kārtībā nonācis viens no sāpīgākajiem šā brīža jautājumiem – kā finansēt veselības aprūpi Latvijā. No ministres Andas Čakšas piedāvātajiem trim modeļiem valdība sliecas atbalstīt valsts apmaksātu veselības apdrošināšanu. Tas neuzliktu papildu maksājumus iedzīvotājiem un veselības aprūpe būtu pieejama visiem – gan trūcīgiem, gan turīgiem. Tiesa gan – modelim ir viens liels mīnuss. Tas nepiedāvā atbildi uz jautājumu, kā veselības aprūpē iepludināt vairāk naudas.  

Prezentējot iespējamos veselības aprūpes finansēšanas modeļus, nozares ministre Anda Čakša uzsvēra, ka lielākā izšķiršanās ir par to, vai tā būs valsts apmaksāta veselības apdrošināšana vai pakalpojumu iepirkšanu tomēr nodot privāto apdrošinātāju rokās. Ministre akcentēja, ka atbalsta to modeli, kas paredz vienlīdzīgas iespējas uz veselības aprūpi visiem valsts iedzīvotājiem neatkarīgi no to ienākumu līmeņa.

Foto

Anda Čakša, veselības ministre:

Svarīgi ir trīs uzstādījumi, – ka iedzīvotājiem ir pieejams veselības aprūpes pakalpojums; lai veselības aprūpe ir tieši tik kvalitatīva, lai būtu efektīva; un lai pacients ir pasargāts no iedzīšanas nabadzībā. Lai nodrošinātu visus šos trīs soļus, – nepieciešama ir valsts apdrošināšana, un tas ir vienots grozs – tas nozīmē, ka visiem iedzīvotājiem ir pieejams veselības aprūpes pakalpojums.

Arī valdības sociālie partneri uzskata, ka jāturas pie valsts apmaksātas veselības apdrošināšanas, taču – kārtējo reizi uzsvēra, ka nekas nemainīsies uz labo pusi, kamēr valsts veselībai neatvēlēs vairāk naudas.

Skaties VIDEO!

0 Komentāru