Valdība par iespējām mīkstināt ierobežojumus ēdināšanas nozarē un āra treniņiem diskutēs aprīļa beigās

Pievienot komentāru
Valdība par iespējām mīkstināt ierobežojumus ēdināšanas nozarē un āra treniņiem diskutēs aprīļa beigās
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Valdība par iespējām mīkstināt ierobežojumus ēdināšanas nozarē un āra treniņu organizēšanu diskutēs aprīļa beigās, izriet no pagājušās nedēļas Ministru kabineta sēdes protokollēmuma.

Ministru kabinets 1.aprīlī vienojās par kritērijiem ierobežojumu mīkstināšanai sabiedriskās ēdināšanas nozarē un āra treniņos pieļaujamā cilvēku skaita palielināšanu.

Lai arī sākotnēji tika piedāvāts šajās jomās pārskatīt ierobežojumus gadījumā, ja Latvijas Covid-19 divu nedēļu saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju nepārsniegs 320 slieksni, tomēr tika atbalstīts premjerministra Krišjāņa Kariņa (JV) priekšlikums šo ierobežojumu mīkstināšanu pārskatīt pakāpeniski.

No pagājušajā nedēļā notikušās valdības sēdes protokollēmuma izriet, ka Ministru kabinets pie jautājuma par ierobežojumu mīkstināšanu ēdināšanas nozarē un āra treniņiem atgriezīsies pēc trim nedēļām, proti, 22.aprīlī.

Ekonomikas ministrija (EM) sadarbībā ar sabiedriskās ēdināšanas nozari sagatavoja piedāvājumu droša sabiedriskās ēdināšanas pakalpojuma modeļa ieviešanai visā sabiedriskās ēdināšanas sektorā. EM gan uzsvēra, ka šī prasība neattieksies uz ēdienu izsniegšanu līdzņemšanai.

“Līdz ar labvēlīgākiem epidemioloģiskajiem apstākļiem sākot pakāpenisku pāreju uz droša sabiedriskās ēdināšanas pakalpojuma sniegšanas modeļa ieviešanu, tā būtu īstenojama secīgi, ņemot vērā epidemioloģiskos riskus un drošības pasākumus un ieviešot drošas ēdināšanas pakalpojuma sniegšanas protokolu visās sabiedriskās ēdināšanas vietās,” skaidroja ministrijā.

Regulējums paredz, ka, uzlabojoties epidemioloģiskajai situācijai, varētu tikt organizēta sabiedriskās ēdināšanas pakalpojuma sniegšana ārā, apkalpojot līdz četrām personām pie viena galdiņa, neskaitot bērnus, no ne vairāk kā divām mājsaimniecībām. Vienlaikus būs jāievēro vismaz divu metru distance starp galdiņiem.

Savukārt Izglītības un zinātnes ministrija piedāvāja, ka, uzlabojoties epidemioloģiskajai situācijai, varētu atļaut sporta treniņu norisi svaigā gaisā līdz 20 personām bez ģērbtuvju izmantošanas.

Ja sporta norises vietas platība ārā to pieļauj, vienlaikus drīkstētu norisināties vairāku treniņgrupu darbs. Būtisks nosacījums būtu, ka dažādu treniņgrupu plūsmas fiziski nepārklājas, kā arī tiek nodrošināta to darbības atsevišķa uzraudzība