Valdība otrdien lems, kādā apmērā un cik ilgi saglabāt ierobežojumus un ārkārtējo situāciju

4 komentāri

Valdība otrdien, 2. februārī, lems, kādā apmērā un cik ilgi saglabāt ierobežojumus un ārkārtējo situāciju, vēsta TV3 Ziņas.

Lai gan Covid-19 gadījumu skaits nedaudz ir samazinājies, vērā ņemama situācijas stabilizācija nav novērojama, saslimstības riski joprojām ir augsti. Tāpēc joprojām nevajadzētu mazināt drošības pasākumus. Tā norāda Slimību profilakses un kontroles centrā. Plašāk lasi šeit: SPKC: Saslimstība ar Covid-19 atgriezusies pirmssvētku līmenī; pieaug inficēšanās darbspējīgo un jauniešu vidū

Nostāju, ka nevajadzētu mazināt Covid-19 drošības pasākumus, atbalsta arī veselības ministrs Daniels Pavaļuts (AP).

“Mums stāv priekšā liels ceļš, lai mēs varētu saslimstības rādītājus samazināt pietiekami, lai varētu domāt par drošības pasākumu pārskatīšanu,” akcentējis veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Līdzīga ir arī premjera Krišjāņa Kariņa (JV) nostāja.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV)

“Pie šādas augstas saslimstības, kāda mums Latvijā joprojām ir, pie tā, ka mūsu slimnīcas joprojām ir krīzes stāvoklī, mēs šobrīd nevaram pieļaut lielāku cilvēku pulcēšanos.”

Vienlaikus premjers sola, ka valdība lems par ierobežojumu regulējuma uzlabošanu. Šonedēļ sēdē valdība skatīs, kā esošos ierobežojumus varētu padarīt jēgpilnākus un efektīvākus. Ar valdības vadītāja teikto šajā kontekstā iepazīsties šeit: Kariņš: Covid-19 ierobežojumi ir jāpadara jēgpilnāki un efektīvāki

Nacionālā apvienība uzskata, ka būtu jāatļauj pilnā apmērā darbu atsākt grāmatnīcām.

Lasi arī šo: “Apgāds Zvaigzne ABC” vērsies Satversmes tiesā saistībā ar tirdzniecības aizliegumu

Nacionālās apvienības līderis Raivis Dzintars uzsvēra, ka, viņaprāt, ierobežojumi politikā pašlaik ir absolūti nepieņemami, proti, ka “grāmatas jeb intelektuālā barība ir nevienlīdzīgā situācijā, piemēram, pret alkoholu”. “Tas vienkārši tā nevar būt. Tai sistēmai ir jāmainās,” uzsvēra Dzintars.

Tikmēr “jaunie konservatīvie” (JKP) iesaka pastiprināt robežkontroli.

“Mums ir pilnīgi atstātas vaļā robežas. Ļoti dīvaini tomēr, ka nevienā no šīm pandēmijas fāzēm ne martā, ne vasarā, ne šobrīd atšķirībā no Lietuvas un Igaunijas, mēs neesam mēģinājuši nobloķēt robežas,” tā tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

Kādā apmērā un cik ilgi saglabāt ierobežojumus, valdība lems rīt, 2. februārī, kad gaidāma arī vienošanās, cik ilgi vēl saglabāt ārkārtējo situāciju, kas pagaidām ir spēkā līdz 7. februārim. Kādā apmērā saglabāt ierobežojumus, vienošanās vēl nav panākta.

4 komentāri