Valdība nolēmusi apmaksāt mājokli divām bēgļu ģimenēm

26 komentāri

Valdība nolēmusi apmaksāt mājokli divām bēgļu ģimenēm. Pilotprojekts ilgs pusgadu un nodokļu maksātājiem izmaksās 5000 eiro. Šajā laikā bēgļiem jāpagūst integrēties un jāiemācās pašiem sevi uzturēt. 

Tieši mājokļa nepieejamība tiek minēta kā lielākā problēma bēgļu integrācijai Latvijā. Vietās, kur atrodams darbs, īres cenas tiem nav pa kabatai, kas ir viens no iemesliem, kādēļ patvēruma meklētāji Latviju pamet.

Valdība nolēmusi šo problēmu risināt un vērtēs iespēju pirmo pusgadu dzīvokļa īri bēgļiem apmaksāt. Otrdien, 8. augustā, nolemts īstenot pilotprojektu mājvietas nodrošināšanai divām iebraucēju ģimenēm.

Par to, vai valsts sešus mēnešus apmaksās dzīvokli pilnīgi visiem bēgļiem, pagaidām gan runāt ir pāragri, to parādīs pilotprojekta rezultāti. Aprēķini liecina, ka aptuveni 400 bēgļu izmitināšanai pusgada garumā nāktos tērēt vairāk nekā 370 000 eiro.

Pilotprojekts jāīsteno Sabiedrības integrācijas fondam kopā ar pašvaldībām. Gatavību iesaistīties neviena vietvara gan pagaidām nav paudusi, kas, visticamāk, saistīts ar bažām, ka, galu galā, šie bēgļi kļūs par slogu vietējam sociālajam dienestam.

Tikmēr Sabiedrības integrācijas fonds jau sācis uzrunāt bēgļu ģimenes.

No Eiropas Savienības programmā pārvietotajiem patvēruma meklētājiem bēgļa vai alternatīvais statuss Latvijā piešķirts vairāk nekā 200 cilvēkiem, tomēr vairums no viņiem mūsu valsti jau sen pametuši. Faktiski te uzturas aptuveni 20 cilvēki, kas nozīmē, ka izvēle, kurām ģimenēm mājokli piedāvāt, ir ļoti maza.

TOP komentāri

 • Valda LV
  +21 +21 0

  Valda LV

  Gribas lamāties piecstāvīgi! Turklāt... Mana dzīvokļa apmaksāšana uz pusgadu valdībai izmaksātu krietni lētāk!
 • Kim Lilita
 • Ieva Kalēja
  +13 +13 0

  Ieva Kalēja

  Labāk domātu par saviem tautiešiem. Idiotisms😡😡😡😡😡

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl