Valdība lēmuma pieņemšanu par ārkārtējās situācijas pagarināšanu un ierobežojumiem atliek uz rītdienu

0 Komentāru
Valdība lēmuma pieņemšanu par ārkārtējās situācijas pagarināšanu un ierobežojumiem atliek uz rītdienu
VLADISLAVS PROŠKINS/F64

Valdība ceturtdien, 4. februārī, vēl neizlēma pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 6. aprīlim un atsevišķu ierobežojumu izmaiņām, šo lēmumu pieņemšanu atliekot uz rītdienu.

Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā Skaties.lv informēja, ka, ņemot vērā valdības lēmumu nozīmību sabiedrības sadzīves organizēšanā turpmākajos mēnešos un diskusijas valdības sēdē par ekspertu sagatavotajiem lēmumprojektiem, valdības sēde turpināsies rīt, no plkst. 9.00.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts, komentējot, kādēļ sēde turpināsies rīt, teica, ka diskusiju bija daudz, nebūtu prātīgi ļaut sēdei ievilkties līdz pusnaktij, tāpēc Ministru prezidents pieņēma lēmumu valdībai izlemt rīt, 5. februārī.

Vienlaikus valdība 4. februāra sēdē apstiprināja vakcinācijas plāna ieviešanai nepieciešamo finansējumu 1,45 miljonu eiro apmērā vienotu informācijas tehnoloģiju nodrošinājumu vakcinācijas procesa vadībai. Finansējums ir sadalīts vairākās daļās – risinājuma izstrādei, integrācijai ar ārstniecības iestāžu informācijas sistēmām, integrācijai ar valsts reģistriem, risinājuma atbalstam 12 mēnešiem, SPKC informācijas sistēmu pielāgošanai, infrastruktūras nomai sistēmas izvietošanai un Nacionālā veselības dienesta sistēmas uzturēšanas papildu izmaksu segšanai, kā arī iedzīvotāju digitālajai apziņošanai par vakcināciju.

Veselības ministrija (VM) norāda, ka vakcinācijas process no tehnoloģiju nodrošinājuma sastāv no vairākām daļām – iedzīvotāju reģistrēšanās vietne www.manavakcina.lv, kur iedzīvotāji norādīs uz savu nodomu vakcinēties, lai efektīvi plānotu vakcinācijas kabinetu noslodzes, vakcinācijas rindu moduļa un iedzīvotāju apziņošanas par uzaicinājumiem uz vakcināciju, vakcinācijas punktu kapacitātes pārvaldības un vakcinācijas procesa nodrošināšanas vakcinācijas punktā, kā arī vakcīnu piegādes vadības uz vakcinācijas punktiem, atbilstoši noslodzes prognozēm.

Vakcinācijas procesa IT sistēmas izveidi koordinē Vakcinācijas projekta birojs kopā ar Veselības ministrijas darbiniekiem. Šā gada 26. janvārī Veselības ministrija virzīja uz Ministru kabinetu aicinājumu nepiemērot publisko iepirkumu procedūru šīs IT sistēmas izstrādei, pamatojoties uz nepieciešamību paātrināt vakcinācijas procesa izstrādi un nodrošināšanu. Valdības dotā atļauja paredz, ka sistēmas izstrādes darba grupa paši veido sistēmas prasības un kritērijus tā, lai maksimāli efektīvi nodrošinātu iedzīvotāju pieteikšanās rindu salikšanu kopā ar Latvijā pieejamajām vakcīnām un iedzīvotājus informētu par vietu un laiku, kur jāierodas saņemts savu vakcīnu.

VM uzsver, ka šāds risinājums ir kritiski nepieciešams un tas optimizēs visus ar vakcināciju saistītos procesus. Tas nodrošinās masu apjoma datu apstrādi un apmaiņu starp vairākām jau esošām sistēmām, atvieglojot vakcinācijas procesā iesaistīto iestāžu un ārstniecības personu darbu. Patlaban vakcinācijas procesā informācijas ievade ir visai lēna un sadrumstalota – ir dažādas sistēmas, nepieciešama dokumentu gatavošana, daļēji manuāla lēmumu apstrāde, kas apgrūtina visaptverošu procesu pārvaldību.

Tāpat ziņots, ka valdība ceturtdien, 4. februārī, atbalstīja Veselības ministrijas (VM) izstrādāto plānu Covid-19 drošības pasākumu mazināšanai pēc tā dēvētā “luksofora principa”. Lasi vairāk šeit: Izklaides vietas un sporta grupu nodarbības iekštelpās varēs atsākt darbu vidējā Covid-19 riska situācijā

Vienlaikus atlikts jautājums par stingrākiem klātienes tirdzniecības nosacījumiem, kā arī preču sortimenta ierobežojumu atcelšanu pārtikas un higiēnas preču veikalos un lēmumu attiecībā komandantstundu turpmāk.

Vairāk lasi šeit: No nākamās nedēļas atsevišķos veikalos varēs iegādāties visas preces un darbosies grāmatnīcas

Tāpat valdība vēl nepieņēma lēmumu par jaunāko klašu skolēnu mācību atsākšanu klātienē. Uzzini par to šeit: 1.-2. klašu skolēniem atsākot mācības

Ārkārtējā situācija ir spēkā no pagājušā gada 9. novembra un tā vairākas reizes tika pagarināta.

0 Komentāru