Valdība lems par epidemioloģisko drošības pasākumu pārskatīšanu

2 komentāri
Valdība lems par epidemioloģisko drošības pasākumu pārskatīšanu
EDIJS PĀLENS, LETA

Ceturtdien, 10. jūnijā, Ministru kabinets ārkārtas sēdē lems par epidemioloģisko drošības pasākumu pārskatīšanu.

Valdības sēde notiks plkst. 13.00.

Operatīvā vadības grupa šonedēļ izvērtēja iespējas pārskatīt epidemioloģiskās drošības pasākumus. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) otrdien, 8. jūnijā, pēc valdības sēdes mediju pārstāvjiem stāstīja, ka ceturtdien, 10. jūnijā, Ministru kabinets spriedīs par epidemioloģiskās drošības pasākumu pārskatīšanu, bet viņš atturējās minēt konkrētu pasākumus, kurus varētu pārskatīt.

Savukārt Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis informēja, ka viņa vadītā Operatīvā vadības grupa darbojas, ņemot vērā “četru soļu plānu”, kas paredz pakāpenisku ierobežojumu mīkstināšanu, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju.

Pagājušajā nedēļā Citskovskis informēja, ka, atbilstoši “četru soļu plānam”, Operatīvā vadības grupa uz ceturtdien gaidāmo valdības sēdi piedāvās “trešajā solī” paredzēto ierobežojumu pārskatīšanu. “Trešais solis” paredz, ka gadījumā, ja 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju nepārsniedz 250, tad varētu pārskatīt ierobežojumus attiecībā uz individuālām nodarbībām sporta zālēs.

Tāpat valdība varētu lemt par skaistumkopšanas nozares darba pilnīgu atjaunošanu, savukārt ēdinātāji varētu sniegt pakalpojumus iekštelpās. “Trešais solis” ierobežojumu mīkstināšanā arī paredz atļaut brīvdabas pasākumus ar kontrolētu un ierobežotu apmeklētāju skaitu.

Citskovskis arī atzina, ka, saslimstībai ar Covid-19 samazinoties vēl vairāk, valdībai varētu piedāvāt lemt par visas tautsaimniecības un kultūras dzīves atjaunošanu ar epidemioloģiski drošiem nosacījumiem. Viņš gan piebilda, ka, lai pārskatītu šos ierobežojumus, saslimstībai vēl ir būtiski jāmazinās.

LETA jau vēstīja, ka Ministru kabinets pagājušajā nedēļā, 8. jūnijā, vienojās mīkstināt virkni ierobežojumu, kas “četru soļu plānā” ietverti “otrajā solī”, proti, ļaujot atsākt darbu visiem lielajiem tirdzniecības centriem, kā arī atļaujot bibliotēku, muzeju un kultūrvietu individuālos apmeklējumus. Tāpat privātos pasākumos, joprojām ievērojot divu mājsaimniecību principu, iekštelpās var pulcēties līdz desmit cilvēkiem un brīvā dabā līdz 20 cilvēkiem.

Savukārt bēru un kristību ceremoniju norisē var piedalīties cilvēki no dažādām mājsaimniecībām, ievērojot noteiktu dalībnieku skaitu – līdz desmit cilvēkiem iekštelpās un līdz 20 cilvēkiem brīvā dabā.

2 komentāri