Valdība konceptuāli atbalsta IZM redzējumu par skolu tīkla sakārtošanu

Pievienot komentāru

Otrdien, 14. maijā, valdība pieņēmusi zināšanai Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavoto informatīvo ziņojumu par skolu tīkla sakārtošanu.

Plāns paredz Latviju iedalīt nosacīti četros reģionālos līmeņos, – pilsētās ar vairāk nekā 50 000 iedzīvotāju, administratīvo teritoriju attīstības centros, pagastu, kā arī reti apdzīvotās vai austrumu pierobežas teritorijās.

Jo apdzīvotāka teritorija, jo lielāks minimālais skolēnu skaits. Ministrijas izvirzītajiem kritērijiem šobrīd neatbilst apmēram puse no 588 vispārējās izglītības iestādēm. Tās piedāvāts reorganizēt.

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) norāda: “Mēs ļoti ceram, ka pašvaldības izvērtēs savu efektivitāti šādu skolu esamībai, jo runa jau nav par likvidēšanu, bet runa ir par izglītības pakāpes sakārtošanu.”

Pašvaldību savienība un skolotāju arodbiedrība gan bija lūgušas otrdien šo ziņojumu vēl neskatīt, jo vēl nebija ar to iepazinušās. Sociālos partnerus neapmierina tas, ka netiek izskatīta reformas finansiālā puse. Tomēr valdība  konceptuāli atbalstīja dokumentu, vienojoties, ka par jauniem priekšlikumiem un grozījumiem diskutēs pēc nedēļas.