1 komentārs

Vēl nepilnas divas nedēļas līdz jaunā mācību gada sākumam. Un, kā tas jau ierasts, valdības darba kārtībā parādās jautājums par skolotāju algām.

Šoreiz uzmanības centrā ir tā dēvētās kvalitātes piemaksas, ko pedagogiem piešķir par labu darbu. Ministri konceptuāli atbalstīja ieceri, ka turpmāk par šo kvalitātes pakāpju piešķiršanu lems skolas direktors, nevis pašvaldība vai Izglītības ministrija kā līdz šim.

Troksnis ap pedagogu kvalitātes pakāpēm pieauga pērn, uzreiz pēc skolotāju atalgojuma reformas iedzīvināšanas. Par piemaksu sistēmas saglābšanu mācībspēki un arodbiedrība vērsās Satversmes tiesā. Nesagaidot Konstitucionālās tiesas lēmumu, Saeimas deputāti steidzamības kārtā laboja Izglītības likumu. Šodien valdība precizēja noteikumus par kvalitātes pakāpju piešķiršanas kārtību. Par to vairs nebūs atbildīga ne Izglītības ministrija, ne pašvaldība.

“Tā naudas summa, kas ir kvalitātes pakāpēm paredzēta, ienāk Izglītības iestādēs kā papildfinansējums tā sauktajam direktora fondam. Katrā skolā darbosies kvalitātes novērošanas komisija, kuras nolikumu apstiprina pašvaldība, kuru vada skolas direktors. Galvenie kritēriji – stundu vērošana, mācību stundu kvalitāte,” sacīja izglītības ministrs Kārlis Šadurskis.

Pedagogiem iepriekš piešķirtās kvalitātes pakāpes tiks saglabātas, bet jaunu novērtējumu varēs pieprasīt, sākot no septembra. Tomēr arodbiedrībā kritizē topošo kvalitātes piemaksu sistēmu.

“Šodien visbēdīgākajā situācija ir tiem pedagogiem, kuriem pašvaldība nodrošina šīs piemaksas. Te nekas cits pēc šīs dienas sēdes neatliek kā cerēt uz pašvaldību godaprātu, ka viņi finansējumu pakāpēm nodrošinās ne mazākā mērā kā līdz šim,” norādīja Pedagogu arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga.

No pašvaldību budžeta kvalitātes piemaksas nodrošina tiem pedagogiem, kuri skolo pusotru līdz četrus gadus vecus bērnus, logopēdiem, sociālajiem pedagogiem un psihologiem. Arodbiedrībā arī neizslēdz, ka  atsevišķi direktori sev piešķirtās pilnvaras izmantos savtīgiem nolūkiem, tāpēc viņi pieprasa vērtēšanās komisijā iekļaut arī arodbiedrības pārstāvi. Atgādinām, ka par 1. kvalitātes pakāpi pedagogs saņems 45 eiro piemaksu, par otrās – 114, bet par trešo – 140 eiro lielu piemaksu.

TOP komentāri

  • Māris Krievs
    0 0 0

    Māris Krievs

    MAn nav nekādu iebildu. [Ps. Daļa no valdības tikko komentēja.]

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl