Valdība izdomā, kā pasargāt Muceniekus no tiesas darbiem – piešķir nacionālo interešu objekta statusu

2 komentāri
Valdība izdomā, kā pasargāt Muceniekus no tiesas darbiem – piešķir nacionālo interešu objekta statusu
Foto: F64

Valdība vienojusies Mucenieku bēgļu izmitināšanas centru atzīt par nacionālo interešu objektu tikai ar vienu mērķi – pasargāt to no tiesvedības, kas varētu kavēt būvniecību. Tas atstājis vīlušos vietējos iedzīvotājus, kuri vēl cerēja likt šķēršļus centra paplašināšanai.

Mucenieku iedzīvotāji savu nepatiku pret ciemata pārvēršanu par tādu kā bēgļu geto pauduši jau kopš brīža, kad Latvija uzņēmās pildīt savu saistību pusi un tuvāko gadu laikā pie sevis izmitināt 776 patvēruma meklētājus. Šodien biedrības ”Attīstības centrs ”Mucenieki”” pārstāvis vēlreiz centās pārliecināt ministrus, ka iedzīvotāji nevēlas dzīvot 300 metrus no žoga ar dzeloņstieplēm. Bet pārcelties ir gandrīz neiespējami – īpašumu vērtība esot kritusies.

Foto

Likt ieklausīties savos argumentos iedzīvotāju pārstāvis šodien vēlreiz aicināja valdību, taču tas bija lieki. Lēmums par Mucenieku pārbūvi pieņemts jau pagājušā gada novembrī. Iekšlietu ministrija gādāja vien, lai iebildumi un potenciāla tiesvedība nekavētu būvniecību. Nacionālo interešu statuss pamatots ar Latvijas uzņemtajām starptautiskajām saistībām, kas neapmierinātus atstājis Mucenieku iedzīvotājus.

Valdība šodien arī lēma par citu – finansiālo saistību izpildi pret Turciju. Eiropas Savienība apņēmusies Ankarai novirzīt 3 miljardus eiro bēgļu plūsmas mazināšanai. Valdībai atliek tehniski izlemt – kad un cik pārskaitīt. Pirmais pārskaitījums – nedaudz vairāk par miljonu eiro – jāveic līdz šā gada beigām.

Video

2 komentāri