Valdībā diskutēs par Covid-19 drošības pasākumiem pēc 25. janvāra

8 komentāri
Valdībā diskutēs par Covid-19 drošības pasākumiem pēc 25. janvāra
IEVA LEINIŠA, LETA

Valdība un Krīzes vadības padome otrdien, 19. janvārī, diskutēs par kārtību pēc 25. janvāra, kad beigsies termiņš vairākiem patlaban noteiktajiem Covid-19 ierobežojumiem, vēsta “900 sekundes”.

Sēdē iecerēts uzklausīt Veselības ministrijas sagatavoto informāciju par aktuālo epidemioloģiskās drošības situāciju un veselības aprūpes sistēmas kapacitāti un noslodzi, testēšanu, kā arī situāciju ģimenes ārstu praksēs.

Tāpat plānots uzklausīt Veselības ministrijas ziņojums par nepieciešamajiem pasākumiem 2021. gadam un turpmāk ik gadu, lai samazinātu ilglaicīgu Covid-19 pandēmijas radīto negatīvo ietekmi uz sabiedrības psihisko veselību. Sēdē tiks uzklausīta aktuālā informācija par vakcināciju pret Covid-19.

Izvērtējot aktuālos epidemioloģiskos datus, var novērot, ka ieviestie drošības pasākumi ir palīdzējuši nedaudz stabilizēt situāciju, taču saslimstība ar Covid-19 joprojām ir augsta. Tādēļ nav pamata domāt, ka nākamnedēļ ierobežojumi tiks samazināti vai radikāli mainīti, tā atzinis Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Lasi vēl: Kariņš: Valdības uzdevums ir nodrošināt skaidru un saprotamu brīvprātīgas vakcinēšanas procesu

Visticamāk, Covid-19 izplatības ierobežošanas nolūkā sabiedrībai dažādi drošības noteikumi būs jāievēro arī turpmāk.

Arī situācija slimnīcās joprojām ir sarežģīta. Šobrīd stacionāros ar vidēji smagu un smagu Covid-19 norises gaitu ārstējas kopumā 1172 pacienti.

Kopsēdes laikā, kas attālinātā režīmā notiks plkst. 10.00, Krīzes vadības padome idejiski vienosies par nepieciešamajiem ierobežojumiem. Pēc tās plānota preses konference. Tomēr gala lēmumus gaidāms valdības sēdē ceturtdien, 21. janvārī.

8 komentāri