Valdība atkal atliek lēmumu par skolotāju algām

Komentāri

Aizvien uz priekšu nekustas jaunā pedagogu atalgojuma modeļa apstiprināšana – jūlijā plānotā skatīšana valdības sēdē tagad pārcelta uz augusta vidu. Kavēšanās iemesli – Izglītības un zinātnes ministrijas nespēja rast vienošanos ar citām ministrijām un sociālajiem partneriem.

Sākotnējie plāni paredzēja jauno pedagogu atalgojuma modeli Ministru kabineta noteikumos iestrādāt vasaras sākumā, pēcāk izskatīšana pārcelta uz jūliju, bet tagad kļuvis zināms, ka valdība par to varētu lemt augusta vidū. Šāda kavēšanās skaidrota ar modeļa saskaņošanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Izstrādātais modelis jāsaskaņo arī ar citām ministrijām, ne tikai ar valsts maka turētāju Finanšu ministriju. Tāpat vienošanās jāpanāk ar sociālajiem partneriem. Kompromisu nepieciešams rast par atsevišķām detaļām pašā modelī, kā arī jātiek skaidrībā ar skolotāju algu celšanu turpmākajos gados. Miglā tīts ir arī kopējais finansējums minētajam modelim.

Pedagogu arodbiedrība saprot nepieciešamību pilnībā saskaņot visas ieceres, bet ir neizpratnē par klusumu no ministrijas puses par tai iesniegtajiem ierosinājumiem modeļa izstrādē.

Nevienlīdzības novēršanai esošajā skolotāju atalgojumā gadā papildus nepieciešams vairāk nekā 31 miljons eiro, bet 2016. gada četriem mēnešiem – 10,48 miljoni eiro. Sākotnējā iecere bija modeli iedarbināt jau 1. janvārī, bet tagad tiek runāts par tā ieviešanu, sākot ar nākamā gada septembri, turklāt visās skolās vienlaikus.

Skaties video:

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl