Valdība atkal atliek lēmumu par skolotāju algām

Komentāri

Aizvien uz priekšu nekustas jaunā pedagogu atalgojuma modeļa apstiprināšana – jūlijā plānotā skatīšana valdības sēdē tagad pārcelta uz augusta vidu. Kavēšanās iemesli – Izglītības un zinātnes ministrijas nespēja rast vienošanos ar citām ministrijām un sociālajiem partneriem.

Sākotnējie plāni paredzēja jauno pedagogu atalgojuma modeli Ministru kabineta noteikumos iestrādāt vasaras sākumā, pēcāk izskatīšana pārcelta uz jūliju, bet tagad kļuvis zināms, ka valdība par to varētu lemt augusta vidū. Šāda kavēšanās skaidrota ar modeļa saskaņošanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Izstrādātais modelis jāsaskaņo arī ar citām ministrijām, ne tikai ar valsts maka turētāju Finanšu ministriju. Tāpat vienošanās jāpanāk ar sociālajiem partneriem. Kompromisu nepieciešams rast par atsevišķām detaļām pašā modelī, kā arī jātiek skaidrībā ar skolotāju algu celšanu turpmākajos gados. Miglā tīts ir arī kopējais finansējums minētajam modelim.

Pedagogu arodbiedrība saprot nepieciešamību pilnībā saskaņot visas ieceres, bet ir neizpratnē par klusumu no ministrijas puses par tai iesniegtajiem ierosinājumiem modeļa izstrādē.

Nevienlīdzības novēršanai esošajā skolotāju atalgojumā gadā papildus nepieciešams vairāk nekā 31 miljons eiro, bet 2016. gada četriem mēnešiem – 10,48 miljoni eiro. Sākotnējā iecere bija modeli iedarbināt jau 1. janvārī, bet tagad tiek runāts par tā ieviešanu, sākot ar nākamā gada septembri, turklāt visās skolās vienlaikus.

Skaties video:

Pie katliem, jaunieši! Dots starts kulinārijas šovam ”Samsung Galaxy Dream Chef”; Latviju pārstāv četri dalībnieki šodien 13:56

Pie katliem, jaunieši! Dots starts kulinārijas šovam „Samsung Galaxy Dream Chef“; Latviju pārstāv četri dalībnieki

Sākot ar 19. septembri, septiņu nedēļu garumā pie skatītājiem nonāks aizraujošais kulinārijas šovs ”Samsung Galaxy Dream Chef”, kurā par Baltijas labākā jaunā pavāra titulu, vērtīgu naudas balvu un iespēju stažēties pie profesionāļiem sacentīsies 12 jaunieši no Baltijas valstīm – tostarp arī četri no Latvijas. Lai sākas aizraujošā cīņa!

D vitamīna trūkums nodara vēl lielāku kaitējumu nekā tika domāts pirms tam. Uzzini, kā to vairot!

D vitamīna trūkums nodara vēl lielāku kaitējumu nekā tika domāts pirms tam. Uzzini, kā to vairot! 1

D vitamīnu mūsu organisms ražo pats – ar ādas palīdzību. Tādējādi mūsu āda kļūst par dziedzeri, endokrīnu orgānu. D vitamīns jeb, kā skaisti varam nosaukt, saules hormons ir neatsverams ne tikai kaulu, bet gandrīz visu orgānu veselības uzturēšanā. D vitamīna pietiekamībai vai trūkumam ir liela nozīme gandrīz visu hronisku slimību attīstībā.

Lasi vēl