Valdība atbalstījusi lēmumu pārdot vai ziedot aptuveni 644 000 vakcīnu pret Covid-19 devu

1 komentārs
Valdība atbalstījusi lēmumu pārdot vai ziedot aptuveni 644 000 vakcīnu pret Covid-19 devu
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Ministru kabinets otrdien, 24. augustā, atbalstīja Veselības ministrijas (VM) piedāvājumu pārdot vai ziedot 560 000 ražotāja “AstraZeneca” vakcīnu devu un līdz 84 000 “Pfizer”/”BioNTech” devu, kuras ir derīgas līdz oktobra beigām, žurnālistiem pavēstīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Pēc politiķa sacītā, valdība nosliecās par labu pārdošanai, pieļaujot, ka gadījumā, ja partnerus neizdosies atrast, varētu apsvērt vakcīnu ziedošanu. “Šo jautājumu VM risinās sadarbībā ar Ārlietu ministriju, kura nosaka ārpolitikas prioritātes šajā jautājumā,” skaidroja Pavļuts.

Lasi vēl – Pavļuts: No šogad pasūtītajām ”Johnson & Johnson” vakcīnu devām esam saņēmuši vien 13%

“VM ir apzinājusi iespējamos vakcīnu pieprasījuma scenārijus. Redzam, ka mēs būtu spējīgi pilnībā vakcinēt līdz 95% Latvijas iedzīvotāju līdz gada beigām, paredzot arī iespēju, ka drīzumā mēs lemsim par nepieciešamību revakcinēt lielākas vai mazākas iedzīvotāju grupas ar trešo devu,” stāstīja ministrs, tādējādi secinot, ka šobrīd Latvijai ir gana vakcīnu pret Covid-19.

Jau ziņots, ka oktobra beigās kopumā 276 672 ražotāja “Pfizer”/”BioNTech” vakcīnas devām un 85 200 ražotāja “AstraZeneca” vakcīnas devām beigsies termiņš, pagājušās nedēļas valdības sēdē atklāja veselības ministrs.

Labklājības ministrs Gatis Eglītis (JKP) aicināja potenciālo valstu vidū, kam šīs devas tiks piedāvāts iegādāties, iekļaut arī Taivānu. Atbalstu šai iecerei sēdē pauda arī aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

“Šiem [vakcīnu] atlikumiem esot noliktavās, ar katru nedēļu potenciāli pieaug riski, ka šie derīguma termiņi var pienākt un mēs varam nepagūt šīs vakcīnas izlietot,” stāstīja ministrs, atgādinot, ka jau iepriekš pieņemts lēmums citām valstīm ziedot “AstraZeneca” vakcīnas.

1 komentārs