4 komentāri
Valdība atbalsta ideju par “burku” jeb seju aizsedzoša apģērba aizliegumu
Foto: Scanpix

Valdība slēgtā sēdē ir atbalstījusi informatīvo ziņojumu par iespēju ieviest aizliegumu sabiedriskās vietās valkāt seju aizsedzošu apģērbu. Tajā Tieslietu ministrija norādījusi, ka jāveic padziļināta izpēte par nepieciešamajiem grozījumiem normatīvajos aktos saistībā ar aizliegumu sabiedriskās vietās nēsāt seju aizsedzošu apģērbu, informē ministrijas preses dienests.

Informatīvajā ziņojumā minēts, ka, ņemot vērā Latvijas normatīvo regulējumu, citu valstu pieredzi, ieviešot līdzīgu aizliegumu, kā arī Eiropas Cilvēktiesību tiesas judikatūras izvērtējumu, valstij ir tiesības noteikt aizliegumu sabiedriskajās vietās nēsāt seju aizsedzošo apģērbu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līdz ar to šāds aizliegums var tikt paredzēts arī Latvijas normatīvajos aktos. Tomēr šādam aizliegumam ir jābūt noteiktam likumā pietiekami skaidri un saprotami, jāatbilst specifiskajai valsts situācijai, jābūt vienīgajam līdzeklim, lai sasniegtu likuma mērķi. Tāpat noteikts, ka pirms aizlieguma ieviešanas ir nepieciešama visaptveroša diskusija.

Sievietes ar “burkām” citviet pasaulē:

Valdības sēdē vienojās, ka Tieslietu ministrija kopā ar Ārlietu ministriju un Iekšlietu ministriju veiks vispusīgu izvērtējumu par minēto aizliegumu, kā arī pēc tam Tieslietu ministrija līdz 2016. gada 1. martam izstrādās nepieciešamos tiesību aktus.

TOP komentāri

 • kasmaresku
  +5 +5 0

  kasmaresku

  Tik tālu it kā viss pareizi. Tikai mūsu valdības informatīvie ziņojumi, sākotnējie lēmumi un citi līdzīgi pasākumi galu galā izrādās tikai darbības imitācija. Parasti gala lēmums līdz pat likumu pieņemšanai un grozīšanai neiet kopā ar solīto. Tāpēc, neticēšu, kamēr nebūs pieņemts...
 • Lolita Luce( Liepa)
  +1 +1 0

  Lolita Luce( Liepa)

  Tieši tā,parunā parunā tik beigu variantā paliek viss pa vecam….lai tik tauta kādu bridi nešūmējas...
 • ES

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl