Valdība atbalsta ideju par “burku” jeb seju aizsedzoša apģērba aizliegumu

4 komentāri
Valdība atbalsta ideju par “burku” jeb seju aizsedzoša apģērba aizliegumu
Foto: Scanpix

Valdība slēgtā sēdē ir atbalstījusi informatīvo ziņojumu par iespēju ieviest aizliegumu sabiedriskās vietās valkāt seju aizsedzošu apģērbu. Tajā Tieslietu ministrija norādījusi, ka jāveic padziļināta izpēte par nepieciešamajiem grozījumiem normatīvajos aktos saistībā ar aizliegumu sabiedriskās vietās nēsāt seju aizsedzošu apģērbu, informē ministrijas preses dienests.

Informatīvajā ziņojumā minēts, ka, ņemot vērā Latvijas normatīvo regulējumu, citu valstu pieredzi, ieviešot līdzīgu aizliegumu, kā arī Eiropas Cilvēktiesību tiesas judikatūras izvērtējumu, valstij ir tiesības noteikt aizliegumu sabiedriskajās vietās nēsāt seju aizsedzošo apģērbu.

Līdz ar to šāds aizliegums var tikt paredzēts arī Latvijas normatīvajos aktos. Tomēr šādam aizliegumam ir jābūt noteiktam likumā pietiekami skaidri un saprotami, jāatbilst specifiskajai valsts situācijai, jābūt vienīgajam līdzeklim, lai sasniegtu likuma mērķi. Tāpat noteikts, ka pirms aizlieguma ieviešanas ir nepieciešama visaptveroša diskusija.

Sievietes ar “burkām” citviet pasaulē:

Valdības sēdē vienojās, ka Tieslietu ministrija kopā ar Ārlietu ministriju un Iekšlietu ministriju veiks vispusīgu izvērtējumu par minēto aizliegumu, kā arī pēc tam Tieslietu ministrija līdz 2016. gada 1. martam izstrādās nepieciešamos tiesību aktus.

4 komentāri