Valdība atbalsta bijušā izlūka Straumes iecelšanu KNAB priekšnieka amatā

Pievienot komentāru

Otrdien, 6. jūnijā, valdība atbalstījusi Militārās izlūkošanas un drošības dienesta Pārvaldes priekšnieka Jēkaba Straumes iecelšanu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amatā, liecina TV3 Ziņu rīcībā esošā informācija.

Tagad galīgais lēmums par viņa apstiprināšanu vai neapstiprināšanu KNAB priekšnieka amatā būs jāpieņem Saeimai.

Ministru prezidents Māris Kučinksis (ZZS) valdības sēdē pauda cerību, ka jautājumam par KNAB vadītāja atrašanu beidzot būs pielikts punkts.

Par savām prioritātēm Straume nosauca atjaunot KNAB kolektīvu, novērst sašķeltību birojā un veicināt valsts tautsaimniecības izaugsmi caur korupcijas novēršanas prizmu.

1976. gadā dzimušais Straume vairāk nekā 16 gadus strādājis MIDD, no tiem desmit gadus – pārvaldes priekšnieka amatā. Pirms tam viņš strādājis Valsts policijas Organizētās noziedzības un apkarošanas birojā.

Tāpat Straume darbojies kā MIDD pārstāvis NATO Pretizlūkošanas dienestā Afganistānā, Mazārešarīfā, un kā MIDD pārstāvis NATO struktūrā Beļģijā un Afganistānā, Kabulā.

Papildus akadēmiskajai izglītībai ieguvis plaša spektra zināšanas kvalifikācijas celšanas kursos ASV un NATO struktūrās.

Straume ir Satversmes aizsardzības biroja izsniegta pirmās kategorijas speciālā atļauja pieejai sevišķi slepeniem valsts noslēpuma objektiem, kā arī NATO drošības sertifikāts darbam ar NATO “Secret” līmeņa informāciju.