2 komentāri

Valdība apņēmusies arī nākamgad turpināt sabiedrībā populāro Pirmā mājokļa programmu. Tomēr pagaidām ir atrasta tikai daļa no programmas turpināšanai nepieciešamās summas. Trūkstošo naudu politiķi apņēmušies meklēt nākamgad.

Premjers Māris Kučinskis nešaubās, ka Finanšu un Ekonomikas ministrija atradīs veidu, kā palīdzēt jaunajām ģimenēm tikt pie sava mājokļa arī nākamā gada otrajā pusgadā.

Pateicoties mājokļa programmai, šogad jau trīs tūkstoši ģimeņu saņēmušas valsts galvotu hipotekāro kredītu pirmā mājokļa iegādei vai būvniecībai.

Līdz šim naudu atbalstam valsts piešķīra no ieņēmumiem par uzturēšanās atļauju tirdzniecību. Taču patlaban šajā kasē nauda sāk beigties un politiķi izmisīgi meklē, kur ņemt naudu programmas turpināšanai. Nākamgad valsts galvojumiem kopumā nepieciešami 8,5 miljoni eiro. Otrdien, 3. oktobrī, valdības sēdē ministri nolēma, ka divarpus miljonus rezervēs no termiņuzturēšanās atļauju tirdzniecības ieņēmumiem, vēl divus no ārlietu ministrijas rezervēm.

Pagaidām nav skaidrības, kur ņemt naudu programmas turpināšanai 2017. gada otrajam pusgadam. Tomēr koalīcijas partneri ir noskaņoti atrast finansējumu.

Pirmā mājokļa programma darbojas kopš 2014. gada un ieguvusi milzu popularitāti. Šobrīd aizdevumus ar valsts galvojumu izsniedz 10 komercbankas.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl