Valdība apņemas atrast finansējumu pedagogu algu celšanai no septembra

4 komentāri
Valdība apņemas atrast finansējumu pedagogu algu celšanai no septembra
IEVA LEINIŠA, LETA

Ministru kabinets ir apņēmības pilns atrast nepieciešamo finansējumu skolotāju minimālās algas likmes palielināšanai septembrī. 

Kā vēsta TV3 Ziņas, pedagogi gan solījumam vēl nenotic un pieteiks streiku rudenī.

Apņemšanos atrast finansējumu pedagogu algu celšanai paredzēts iestrādāt kā priekšlikumu valsts budžetam otrajā lasījumā, tā TV3 Ziņas pēc tikšanās Saeimā ar  Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) pārstāvjiem informēja izglītības ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Viņa norādīja, ka no nepieciešamajiem 9 miljoniem eiro šim mērķim atrasti 1,7 miljoni eiro, kas esot atrasti ēnu ekonomikas apkarošanas plānā. Ministre akcentēja, ka pārējie līdzekļi vēl tikšot meklēti un to atrašana būs tieši saistīta ar izglītības reformas īstenošanu.

Tikmēr LIZDA vadītāja Inga Vanaga TV3 Ziņām pauda gandarījumu par valdības piedāvājumu, taču uzsvēra, ka skolotāji tam noticēs tikai tad, kad būs atrasta visa nepieciešamā nauda. Līdz tam brīdim neplāno atteikties no ieceres streikot, par ko LIZDA lemšot nākamnedēļ padomes sēdē.

Streiku gan vairs neesot plānots maijā eksāmenu laikā, bet gan rudenī, un tas notiks, ja valdība solījumu nebūs turējusi.

Kā ziņots, šorīt pie Saeimas notiek Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) organizēta protesta akcija, kurā aptuveni 2000 pedagogu pieprasa iepriekš apstiprinātā darba samaksas pieauguma grafika izpildi.

4 komentāri