Valdībā aizvien nav apstiprināts skolotāju algas palielināšanas grafiks

2 komentāri

Iestrēdzis jautājums par skolotāju algu pielikumu, – darba samaksas paaugstināšanas grafiks joprojām nav apstiprināts valdībā.

Pedagogu arodbiedrība uz to reaģē asi, – aicinot nākamajās Saeimas vēlēšanās par esošās koalīcijas partijām nebalsot.

Vairāku stundu garumā, dažbrīd pat aiz slēgtām durvīm, izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība lēma par sev sāpīgiem jautājumiem. Viens no tiem, – pedagogu darba samaksas grafiks.

Izglītības ministrija līdz 2022. gadam plāno skolotāju algu pacelt līdz 900 eiro mēnesī. Lai gan paši pedagogi šādu algu gribētu saņemt jau ātrāk, arodbiedrība norāda, ka šis ir pieņemams kompromiss. Taču neapmierinoša esot ministrijas solījumu faktiska neiekļaušana rīkojuma projektā.

Inga Vanaga
LIZDA priekšsēdētāja

Ir jāievēro tas, kas ir likumā. Kas būs, kad uzņēmējs nemaksās nodokļus šai valstī? Nu es atvainojos! Nu tad publiskajā pārvaldē arī būtu jābūt kaut kādai konsekvencei.

Savukārt ministrijā skaidro, ka darbs pie grafika izveides padarīts godprātīgi. Tas ievilcies neskaitāmo saskaņošanu dēļ, un šajā gadījumā pārmetumus pelnījusi arī pati arodbiedrība.

Kārlis Šadurskis
izglītības ministrs (Vienotība)

Šķita, ka esam vienojušies, bet tad arodbiedrībai radās vēl šādi tādi precizējumi, un mēs vēl gaidām pēdējo arodbiedrības saskaņojumu. Nu, tiklīdz viņš būs, varēs iet uz valdības sēdi. Es ļoti priecātos, ja viņš būtu valdības darba kārtībā nākamajā sēdē otrdien.

Arodbiedrība nolēmusi izspēlēt politisko kārti.

Inga Vanaga
LIZDA priekšsēdētāja

Šodien mēs nelēmām par agresīvām metodēm – galējiem līdzekļiem, par iziešanu ielās, bet mēs lēmām par to, ka mēs aicināsim nebalsot un par to, ka mēs sūtīsim šīs vēstules. Tādā veidā masveidīgi apgrūtinot to ikdienas darbu procesu ar elektroniskām un taustāmām vēstulēm.

Izglītības ministrs gan cer, ka pedagogu arodbiedrības biedri savu izvēli Saeimas vēlēšanās izdarīs atbildīgi.