Valdība 135 000 eiro Porziņģa apdrošināšanai grib ņemt no bēgļu bērnu izglītībai paredzētās naudas

72 komentāri
Valdība 135 000 eiro Porziņģa apdrošināšanai grib ņemt no bēgļu bērnu izglītībai paredzētās naudas
(Zane Bitere / LETA)

Valdība otrdien, 20. jūnijā, bijusi dāsna pret sportistiem – Francijas atklātā tenisa čempionāta uzvarētājai Aļonai Ostapenko tika piešķirta prēmija, savukārt 135 tūkstoši eiro atvēlēti, lai samaksātu par NBA zvaigznes Kristapa Porziņģa apdrošināšanu, kas ir nepieciešama, lai Porziņģis šoruden Eiropas čempionātā varētu spēlēt Latvijas izlasē.

Divdesmitgadīgā Latvijas tenisa sensācija Aļona Ostapenko tagad savam balvu sarakstam var pieskaitīt arī Ministru kabineta atzinību naudas formā. Valdība viņai par uzvaru Francijas atklātajā tenisa čempionātā šodien piešķīra 28,5 tūkstošus eiro, bet viņas mātei un trenerei Jeļenai Jakovļevai – 14 tūkstošus. Ministrus nemulsināja fakts, ka Ostapenko par uzvaru šajā turnīrā jau nopelnījusi vairāk nekā divus miljonus eiro.

Kārlis Šadurskis
IZGLĪTĪBAS UN ZINĀTNES MINISTRS (VIENOTĪBA)

Neskaitīsim naudu svešā maciņā. Tas ir brīnišķīgi, ka Aļona ir uzvarējusi, lai viņai veiksme turpmākajā karjerā. Šī naudas balva būtībā ir par Latvijas tēla spodrināšanu, par to, ka viens sportists ar savu izcilo sniegumu varbūt izdara kādreiz vairāk nekā vesela virkne valsts institūciju.

Ostapenko un viņas mātes balvām nauda tika paņemta no ierastā avota – līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

No tās pašas kabatas valsts paņēma 76 tūkst. eiro, ko šodien piešķīra Vieglatlētikas federācijai, lai apmaksātu dalību Eiropas čempionātā.

Daudz neparastāka bija izcelsme 135 tūkst. eiro, ko plānots piešķirt basketbola zvaigznes Kristapa Porziņģa apdrošināšanas apmaksai, lai viņš Eiropas čempionātā varētu pārstāvēt Latvijas izlasi. Tā bija nauda, kas bija atlikta bēgļu bērnu izglītošanai.

Kārlis Šadurskis

Tas ir gan vispārējā izglītībā, gan profesionālajā izglītībā, bēgļu izglītošanai. [..] Mēs ļoti labi zinām, tad no tā plānotā bēgļu apjoma Latvijā uzturas ievērojami mazāks skaits. Līdz ar to arī izdevumi ir mazāki.

Valdība šo Izglītības ministrijas plānu šodien atbalstīja, bet jāvārds tam vēl jādod Saeimas Budžeta komisijai.

Jāpiebilst, ka, Porziņģim turpinot karjeras izaugsmi, šī summa var kļūt daudzkārt lielāka, jo ir tieši saistīta ar algas apmēru, ko viņš saņem ASV Nacionālajā basketbola asociācijā. Piemēram, basketbola zvaigzne Dirks Novickis savulaik Vācijas Basketbola federācijas vietā pats apmaksājis savu apdrošināšanu, lai varētu pārstāvēt dzimteni pasaules čempionātā. Paziņojot par startu izlasē, arī Porziņģis neizslēdza, ka nākotnē varētu rīkoties tāpat.

72 komentāri