Vakcīnu pret Covid-19 piegāde Latvijā turpinās katru nedēļu

3 komentāri

Vakcīnu pret Covid-19 piegāde Latvijā turpinās katru nedēļu, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” pauda veselības uzņēmumu grupas “Repharm” padomes loceklis Dins Šmits.

“Nevaru precīzi pateikt precīzo vakcīnu skaitu, kas tiek piedāvāts šodien, bet tas ir regulārs process. Tas turpinās uz priekšu, un esmu pārliecināts, ka turpināsies, kamēr būs vakcionēti visi Latvijas iedzīvotāji, kuri to vēlas,” pauda Šmits.

Kā ziņots, pirmdien varētu notikt nākamā “Pfizer” un “BioNTech” vakcīnu pret Covid-19 piegāde Latvijā, aģentūru LETA informēja Zāļu valsts aģentūrā (ZVA).

Plānots, ka šajā piegādē Latvija varētu saņemt vēl 13 650 vakcīnas devu.

“Kopumā “Pfizer” un “BioNTech” plāno 2021. gada pirmajā ceturksnī piegādāt visu vakcīnu apjomu, ko Latvija ir pasūtījusi, un tas nodrošina vakcinēšanos līdzvērtīgi visām Eiropas Savienības valstīm,” pauda aģentūrā.

Publiski pieejamā informācija liecina, ka Latvija pieteikusies kopumā 97 500 vakcīnas “Comirnaty” devām, ar ko pietiktu 48 750 personu vakcinācijai.

Jau ziņoja, ka decembra beigās desmit Latvijas slimnīcās izveidotos vakcinācijas kabinetos sākta brīvprātīga ārstniecības personu vakcinēšana pret Covid-19.

Pirmās farmācijas uzņēmuma “Pfizer” un “BioNTech” ražotās vakcīnas “Comirnaty” Latvijā tika nogādātas 26. decembra rītā. Tās jāuzglabā ļoti zemā temperatūrā – vismaz -75 grādi pēc Celsija skalas. Šādas dziļās saldēšanas iekārtas ir Valsts asinsdonoru centram, kur arī tiek glabātas sasaldētās vakcīnas. Pēc atkausēšanas vakcīnas līdz piecām dienām jeb to plānotajam izlietošanas laikam var uzglabāt +2 līdz +8 grādos pēc Celsija skalas, iepriekš informēja Veselības ministrijā.

Pirmajā piegādē Latvija ir saņēmusi 9750 “Pfizer” un “BioNTech” ražoto vakcīnu “Comirnaty” devas, kuras tiks nodrošinātas kopumā 4875 veselības aprūpes darbiniekiem, jo viena cilvēka vakcinēšanai nepieciešamas divas devas.

Iepriekš minēts, ka nākamās vakcīnu piegādes plānotas pēc nedēļas, kad Latvija saņems līdzīgu apjomu devu. Tāpat janvāra beigās ražotāji plāno “Moderna” un “AstraZeneca” izstrādāto vakcīnu piegādes, ja pirms tam pozitīvi noslēgsies šo zāļu reģistrācija.

3 komentāri