Vakcīnpretinieku skolai mācību gads jāuzsāk bez licences

81 komentārs

Mācību gadam gatavojas arī pirmā vakcinācijas pretinieku skola, kas gan licenci, lai vispār drīkstētu uzņemt skolēnus, vēl tikai gaida, vēsta TV3 Ziņas.

Iesniegumu par jaunas tālmācības vidusskolas licencēšanu Izglītības kvalitātes valsts dienests saņēma vien dažas dienas pirms mācību gada sākuma – 26. augustā. Formāli tas joprojām vēl tikai gaida savu kārtu, lai tiktu izskatīts.

Ivans Jānis Mihailovs, Izglītības kvalitātes valsts dienesta Licencēšanas departamenta pārstāvis

“Šis augusts ir “karsts”, jo ir bijusi Administratīvi teritoriālā reforma un skolas precizē programmas, un vispār augusta beigas ir “karsts” laiks, līdz ar to skaidrs, ka rītdien licence skolai nebūs.”

Tas nozīmē, ka skolēnus uzņemt šobrīd jaunā Vislatvijas tālmācības vidusskola vēl nevar. Mājaslapā gan izvietots aicinājums pagaidām stāties citā sadarbības iestādē – Brīvdabas vidusskolā, kura licenci jau saņēmusi.

Tomēr jāsaprot, ka licence nav akreditācija. Tā ir vien atļauja sākt mācību procesu, bet – vai galā par pavadīto laiku audzēknis saņems arī derīgu diplomu, kas īpaši svarīgi 9. klases un 12. klases skolēniem, noteiks vien akreditācija. Tā ir gara procedūra, kurā pēc 12 kritērijiem vērtē, vai saturs un, galvenais, – kvalitāte atbilst solītajai programmai. Un tas, visticamāk, gaidāms vien pavasara semestrī.

Paši skolas dibinātāji gan pauž pārliecību, ka skolēnu laiks nebūs izniekots velti un skola tiks akreditēta.

Vislatvijas tālmācības vidusskola

“Iepriekšējais pusotrs mācību gads skaidri iezīmēja, ka klasiskā skolu pieeja nespēj ātri adaptēties pandēmijas radītajai dinamiskajai videi, par sekām – katrs vecāks un skolēns tās ļoti labi atceras pats. No šīs akūtās nepieciešamības arī radās projekts Vislatvijas vidusskola, kas no mazas domubiedru komandas šobrīd ir izaudzis par ļoti lielu, pat varētu teikt – tautas veidotu, modernu skolas modeli. Savā starpā smejamies – cik labi, ka tiešsaistē vīrusi neizplatās!”

Kā vienu no skolas priekšrocībām tās dibinātāji uzsver attālināto režīmu, kādēļ neesot jāsatraucas par epidemioloģisko noteikumu prasībām. Lai gan arī tālmācībai pārbaudījumi notiek klātienē.

Tas piesardzīgu dara pedagogu arodbiedrību, kas atgādina, ka jau šobrīd “drošas skolas” princips paredz, ka mācīties un skolā strādāt drīkst gan vakcinēts, gan izslimojis, gan testēts. Tādēļ neesot jādibina jauna skola.

Inga Vanaga, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja

“Ir būtiski atcerēties – lai vai kāda šī izglītības iestāde būtu, pašvaldības vai privāta, tai būs jāievēro Latvijas likumi un Ministru kabineta noteikumi, kā jārealizē izglītības process. Izsprukt vai izvairīties jautājumos par testiem vai maskām nebūs iespējams.”

Lai arī publiskajā telpā izskanējušo informāciju Izglītības kvalitātes valsts dienests redz, tas saka, – kamēr dokumentos normatīvos aktus sola ievērot, licences izsniegšanu tas neietekmē.

Savukārt pakļaušanos likumiem praksē jau kontrolēšot citas iestādes.
Ivans Jānis Mihailovs, Izglītības kvalitātes valsts dienesta Licencēšanas departamenta pārstāvis

“Katram vecākam jāizdara pamatota izvēle. Jāpārliecinās, ka ir pedagogi, mācību materiāli, lai nebūtu vilšanās. Jebkuram vecākam iesakām uzzināt visus spēles noteikumus, citādi var būt nepatīkami starpgadījumi.”

Dienests lēmumu sola pieņemt mēneša laikā – ja vien dokumenti būs kārtībā.

81 komentārs