Vakcinēšanas “brīvās rindas” pilotprojektā piedāvās vakcinēties tikai ar “AstraZeneca”

8 komentāri
Vakcinēšanas “brīvās rindas” pilotprojektā piedāvās vakcinēties tikai ar “AstraZeneca”
EDIJS PĀLENS, LETA

Sestdien, 10. aprīlī, plānotājā prioritāro grupu vakcinēšanas ”brīvās rindas” pilotprojektā kopumā paredzēts izmantot 2000 “AstraZeneca” vakcīnas devu.

Kā iepriekš jau ziņots, divos liela mēroga vakcinācijas centros tiks izmēģināts ”dzīvās rindas” princips: bez iepriekšēja pieraksta tiks vakcinēti šobrīd atvērto prioritāro grupu iedzīvotāji: seniori vecumā virs 60 gadiem (tai skaitā esošajā prioritārā grupā iedzīvotājiem virs 70 gadiem), iedzīvotāji ar hroniskām slimībām, personas, kuras dzīvo vienā mājsaimniecībā ar smagi slimiem bērniem vai bērniem ar imūnsupresiju, un smagi slimu personu aprūpētāji.

Vakcinācija tiks veikta ar ražotāja “AstraZeneca” vakcīnu.

Prioritāro grupu vakcinācija bez iepriekšēja pieraksta notiks no plkst. 9.00 līdz plkst. 17.00 liela mēroga vakcinācijas centros: ”ATTA Centre”, Krasta ielā 60 un Ķīpsalas hallē, Ķīpsalas ielā 8.

Katrā centrā dienas laikā plānots izmantot 1000 vakcīnu devu. Iedzīvotāji aicināti uz vakcināciju nākt pakāpeniski, visas dienas garumā un rēķināties, ka kādu laiku var nākties stāvēt rindā. Iedzīvotāji īpaši tiek lūgti ievērot arī epidemioloģiskās drošības prasības: divu metru distanci un lietot deguna un mutes aizsegus.

Lasi arī: 

Senioriem jāņem līdzi pase vai ID karte. Iedzīvotājiem ar hroniskām slimībām jāņem līdzi pase vai ID karte, kā arī ģimenes ārsta vai ārstējošā ārsta nosūtījums. Ja šāda nosūtījuma līdzi nebūs, tad būs jāaizpilda pašapliecinājums par hroniskās slimības diagnozi.

Personām, kuras dzīvo vienā mājsaimniecībā ar smagi slimiem bērniem vai bērniem ar imūnsupresiju, jāņem līdz pase vai ID karte, bērna dzimšanas apliecība un konsultanta slēdziens par diagnozi (dokuments ne vecāks par 2 gadiem). Ja iedzīvotājam nebūs līdzi konsultanta slēdziens, būs jāaizpilda pašapliecinājums, norādot datus par sevi un bērnu.

Smagi slimu personu aprūpētājiem jāņem līdzi pase vai ID karte, klātienē būs jāaizpilda pašapliecinājums, norādot datus par aprūpējamo personu. Pašapliecinājumu formas būs pieejamas drukātā veidā vakcinācijas centros.

Lai nodrošinātu sekmīgu vakcinācijas procesu visas nākamās nedēļas garumā, iedzīvotāji tiek aicināti nākt tikai tad, ja tuvākās nedēļas laikā nav jau ieplānots vakcinācijas laiks kādā citā vakcinācijas kabinetā.

Vakcinēšanas process tiks nodrošināts sadarbībā ar Rīgas Pašvaldības policiju un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

8 komentāri