Vakcinācijas punkti piektdien piedzīvojuši lēcienveida kāpumu

66 komentāri
Vakcinācijas punkti piektdien piedzīvojuši lēcienveida kāpumu
DMITRIJS ŠUĻŽICS, F64

Premjers Krišjānis Kariņš (JV) paudis, – lai nebūtu jāpiedzīvo ikdienas ierobežojumi un liegumi, jāvakcinējas, un, kā zināms, ātrākā pote, kas dod tiesības baudīt vakcinēto brīvības jau piecpadsmitajā dienā, ir “Jensen” vakcīna, pēc kuras 8. oktobrī bijis sevišķi liels pieprasījums, vēsta TV3 Ziņas.

Līdzko jau nedēļas sākumā parādījās vēsmas no valdības par nevakcinēto cilvēku ierobežošanu, vakcinācijas punkti piedzīvoja potējamo skaita pieaugumu. Lēcienveida kāpums ne tikai Rīgā, bet arī reģionos ir tieši šodien pēc valdības nakts paziņojuma par dažādu brīvību atņemšanu nevakcinētajiem. Rindas pie potēšanas centriem – visas dienas garumā.

Inga Vasiļjeva, NVD Vakcinācijas projekta komunikācijas konsultante

“Par iedzīvotāju pieaugošo interesi par vakcināciju liecina arī dati no informatīvā tālruņa 8989. Tur 50% ienākoši zvanu ir pieraksts uz pirmo poti. Šāds fakts nav bijis kopš pavasara beigām. Mēs saņemam informāciju no Latvijas reģioniem, tajā skaitā Latgales un Kurzemes, ka iedzīvotāju interese ir pieaugusi. Par to liecina rindas vakcinācijas punktos.”

Tirdzniecības centrā “Galleria Rīga” izvietotā vakcinācijas punkta mediķi interviju atsaka – darba esot daudz. Cilvēki nāk un nāk. Potētājiem nav bijis laika pat paēst pusdienas. Jāmeklē brīdis, lai aizskrietu uz tualeti.

Liela daļa rindā pēc potes stāvoši saka – vakcinēsies nevis savas un citu veselības vai mediķu lūguma dēļ, bet gan lai nebūtu jāpiedzīvo valdības noteiktie liegumi saņemt pakalpojumus, liegums iepirkties un apmeklēt dažādas iestādes. Citi bažījas par darba iespējamo zaudēšanu. Viņi saka – potēsies, bet rūgtums pret valdību palikšot.

Anita

“Nodota no valsts puses. Tam bija jābūt manam brīvajam lēmumam. Viņi ar savu lēmumu mani piespieda, jo es nevaru strādāt citādāk. Man ir jāiet strādāt. Varu jau atteikties no potes un sēdēt bezdarbniekos, bet kam būs labāk? Lai tad viņi mani uztur. Mums nav brīvas izvēles, tas ir piespiedu kārtā. Tik un tā arī tie potētie slimo, arī smagi.”

“Valdības dēļ vakcinējos. Tas bija ļoti pēkšņs lēmums, jo es netaisījos vakcinēties. Esmu šeit, jo nav jau citas izejas,” norāda Anda.

“Man ļoti nepatīk, nepatīk. Ko darīt! Ja nevakcinētos, ikdiena būtu nekāda! Neko nedrīkst,” norāda Vitālijs.

Daļa citu piektdien vakcinējās nevis valdības ierobežojumu dēļ, bet gan ilgākā laikā pārliecinājušies – draugi un paziņas pēc potēšanas nav pieredzējuši nekādas sliktas blaknes. Vakcinācijas centros vairums pieprasa “Jansen” potes.

Andris

“Ātrāk, viena vakcīna un viss. Šodien – jo pirms tam bišķiņ piesargājos. Skatījos, kas notiek ar pārējiem cilvēkiem, novēroju. Izlēmu šodien.”

Daļa citu potējas, jo redzējuši Covid-19 skaudrāko izpausmi, – tuvinieku nāvi.

Patlaban vakcinēties pret Covid-19 var 950 vietās Latvijā.
66 komentāri