Vakcinācijas centros aicina ierasties ne agrāk kā 15 minūtes pirms pieraksta

Pievienot komentāru
Vakcinācijas centros aicina ierasties ne agrāk kā 15 minūtes pirms pieraksta

Lai izvairītos no rindu veidošanās, iedzīvotāji vakcinācijas pret Covid-19 centros aicināti ierasties ne agrāk kā 10-15 minūtes pirms pieraksta, informēja Veselības ministrijā.

Turpinot maija brīvdienās ieplānoto vakcināciju, šodien vakcinācija, kā plānots, turpināsies Rīgā, Ķīpsalas hallē, Valmierā un Rēzeknē. Vakcinācija pret Covid-19 šodien tiek veikta tikai tiem iedzīvotājiem, kuri jau iepriekš izvēlējās šīs vietas un laiku vietnē manavakcina.lv.

Iedzīvotāji, kuri rīt un arī turpmākās dienas nāks uz kādu no vakcinācijas vietām, aicināti ierasties vakcinācijas vietā ne ātrāk par 10-15 minūtēm. Cilvēki vakcinācijas centrā tiek laisti iekšā tad, ja ir pienācis viņu pieraksta laiks vai piecas minūtes pirms pieraksta. Iedzīvotāji aicināti šodien nenākt uz vakcinācijas centriem bez iepriekšēja pieraksta, kas veicams vietnē “manavakcina.lv” vai pa tālruni 8989.

Pakāpeniski visi liela mēroga vakcinācijas centri pārbauda savu gatavību vakcinācijas procesam, un šajā nedēļas nogalē pirmo reizi vakcinācija notiek arī C līmeņa vakcinācijas centros Tukumā, Kuldīgā, Alūksnē, Ķekavā un Salaspilī. 1.maijā vakcinācija tika nodrošināta 11 Latvijas pilsētās, ņemot vērā vietnē manavakcina.lv iepriekš iekļautās iespējas vakcinācijas pierakstam šajās maija brīvdienās.

Šodien vakcinācija tiek nodrošināta visu līdzšinējo atvērto prioritāro grupu iedzīvotājiem, kā arī visiem tiem iedzīvotājiem, kuri vietnē manavakcina.lv vai pa tālruni 8989 vakcīnai pret Covid-19 pieteicās šī gada februārī.

Lai vakcinētos pret Covid-19, jāatver vietne manavakcina.lv (un jāaizpilda pieteikums vakcīnai, ja tas vēl nav aizpildīts). Ja iedzīvotāja prioritārā grupa ir atvērta, tad jāizvēlas vakcinācijas vieta un laiks. Veselības ministrija atgādina, ka vakcinācijas pieraksts ir atvērts ne tikai tuvākajām dienām, bet trīs nedēļām uz priekšu. Pēc pieraksta veikšanas jāsagaida sistēmas apstiprinājums – sms/e-pasts un jāierodas vakcinēties uz izvēlēto vietu un apstiprināto laiku.

Vakcinācijas pieraksts visērtāk arī turpmāk veicams vietnē manavakcina.lv vai nepieciešamības gadījumā pa tālruni 8989. Tālruni 8989 aicināti izmantot seniori, ja piekļuve vietnei manavakcina.lv ir ierobežota. Seniori noteikti var sazināties arī ar savu ģimenes ārstu.