Vakcinācija pret Covid-19 Latvijā būtiski aktīvāk turpinās ar otro poti

0 Komentāru
Vakcinācija pret Covid-19 Latvijā būtiski aktīvāk turpinās ar otro poti
DMITRIJS ŠUĻŽICS, F64

Šonedēļ Latvijā turpinās pagājušajā nedēļā novērotā tendence – vakcinācija pret Covid-19 būtiski aktīvāk notiek ar otro poti, bet pirmo saņem proporcionāli mazāks skaits cilvēku.

Kā liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati, otrdien, 25. maijā, vakcīnas pret Covid-19 saņēmušas 14 624 personas, tostarp pirmo porti – 4330 cilvēki, otro – 9462, bet vēl 834 cilvēki sapotēti ar “Johnson&Johnson” vakcīnu, kam nepieciešama tikai viena deva. Šie dati gan vēl var mainīties, jo daudzas vakcinācijas iestādes datus par vakcinētajiem sistēmās ievada ar vairāku dienu nobīdi.

Pirmajās divās darbadienās vidēji dienā sapotēti ap 12 500 cilvēku, kas ir līdzīgs temps pagājušajai nedēļai. Līdz šim vienā dienā vakcinēto skaita rekords ir fiksēts 12. maijā, kad potes saņēma ap 22 000 cilvēku, savukārt augstākais vidēji dienā vakcinēto skaits nedēļas griezumā bijis nedēļā no 10. maija, kad vidēji dienā tika vakcinēti ap 15 700 cilvēku.

No vakar potes pret Covid-19 saņēmušajiem vairums klasificēti kā “Cits iedzīvotājs” vai “Pēc paša vēlēšanās”, bet starp sapotētajiem bijis arī lielāks skaits senioru un personu ar hroniskām slimībām. Vakcinācija veikta 404 iestādēs, bet visplašāk to veica SIA “Vizuālā diagnostika”, “Veselības centru apvienība”, “Veselības centrs 4”, Rēzeknes slimnīca un Latgales medicīnas centrs.

Pirmajai potei visbiežāk – 79% gadījumu – izmantota “Pfizer” vakcīna, pārējos gadījumos lietojot “Moderna”, bet pārdesmit cilvēku vakcinēti arī ar “AstraZeneca” poti. Otrajai potei “Pfizer” vakcīna lietota 55% gadījumu, bet pārējie līdzīgās proporcijās savakcinēti ar “Moderna” un “AstraZeneca” vakcīnām.

Līdz šim kopumā vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu Latvijā saņēmuši ap 446 000 cilvēku, bet vakcinācijas procesu pabeiguši – ap 200 000 cilvēku, attiecīgi pirmo poti pret Covid-19 ir saņēmuši ap 23,6% iedzīvotāju, bet procesu noslēguši – ap 10,6%.

Lietošanai Eiropas Savienībā pašlaik ir apstiprinātas četras vakcīnas pret Covid-19 – “Pfizer”/”BioNTech”, “Moderna”, “AstraZeneca” un “Johnson&Johnson” jeb “Janssen”. Pagājušā gada 28. decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet masveidīgāka iedzīvotāju vakcinēšana sākās marta izskaņā.

0 Komentāru