Komentāri

Aptaujas dati liecina, ka 46% iedzīvotāju piekrīt vai drīzāk piekrīt, ka vakcinācija ir tikai bizness, turpretī 42% aptaujāto iedzīvotāju tam nepiekrīt vai drīzāk nepiekrīt.

Tikmēr mediķi aicina iedzīvotājus pārbaudīt, kādas vakcīnas cilvēki dzīves laikā ir saņēmuši un vai starp tām ir visas valsts apmaksātās pamatvakcīnas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pētījumi liecina, ka aptuveni puse iedzīvotāju jūtas informēti par vakcināciju un ar to saistītiem jautājumiem, bet otrai pusei trūkst zināšanu. Salīdzinājumā ar 2015. gadu imunizācijas līmenis samazinājies attiecībā uz kombinēto masalu, masaliņu un cūciņu vakcīnu, vējbaku vakcīnu un cilvēka papilomas vīrusa vakcīnu.

Ārsti arī novērojuši, ka cilvēki vēlas vakcinēties pret dažādiem eksotiskiem vīrusiem, piemēram, Ebolas un Zikas vīrusu, bet neizmanto iespēju saņemt vakcīnu pret papilomas vīrusa infekciju, kas sievietēm izraisa dzemdes kakla vēzi.

DACE GARDOVSKA
RSU Pediatrijas katedras vadītāja

Ja jūs brauksiet uz Āfriku vai uz kādām tropu zemēm un iesiet džungļos, tad vakcinācija pret tropiskām slimībām ir pilnīgi nepieciešama. Ja jūs esat Latvijas iedzīvotājus, tad jums vajadzētu vispirms raudzīties, vai tās vakcīnas, kas mums un Eiropā ir izplatītas, ir izmantotas savlaicīgi, pareizi, un ir veikts pietiekamu reižu skaits.

Aptaujā atklājies, ka vismaz puse iedzīvotāju atbalsta vakcināciju pret difteriju, ērču encefalītu, A un B hepatītu, kā arī pneimokoka infekciju, ja ģimenē ir bērni, bet, piemēram, pret gripas vakcīnu vairāk nekā puse aptaujāto ir skeptiski.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl