Komentāri

Aptaujas dati liecina, ka 46% iedzīvotāju piekrīt vai drīzāk piekrīt, ka vakcinācija ir tikai bizness, turpretī 42% aptaujāto iedzīvotāju tam nepiekrīt vai drīzāk nepiekrīt.

Tikmēr mediķi aicina iedzīvotājus pārbaudīt, kādas vakcīnas cilvēki dzīves laikā ir saņēmuši un vai starp tām ir visas valsts apmaksātās pamatvakcīnas.

Pētījumi liecina, ka aptuveni puse iedzīvotāju jūtas informēti par vakcināciju un ar to saistītiem jautājumiem, bet otrai pusei trūkst zināšanu. Salīdzinājumā ar 2015. gadu imunizācijas līmenis samazinājies attiecībā uz kombinēto masalu, masaliņu un cūciņu vakcīnu, vējbaku vakcīnu un cilvēka papilomas vīrusa vakcīnu.

Ārsti arī novērojuši, ka cilvēki vēlas vakcinēties pret dažādiem eksotiskiem vīrusiem, piemēram, Ebolas un Zikas vīrusu, bet neizmanto iespēju saņemt vakcīnu pret papilomas vīrusa infekciju, kas sievietēm izraisa dzemdes kakla vēzi.

DACE GARDOVSKA
RSU Pediatrijas katedras vadītāja

Ja jūs brauksiet uz Āfriku vai uz kādām tropu zemēm un iesiet džungļos, tad vakcinācija pret tropiskām slimībām ir pilnīgi nepieciešama. Ja jūs esat Latvijas iedzīvotājus, tad jums vajadzētu vispirms raudzīties, vai tās vakcīnas, kas mums un Eiropā ir izplatītas, ir izmantotas savlaicīgi, pareizi, un ir veikts pietiekamu reižu skaits.

Aptaujā atklājies, ka vismaz puse iedzīvotāju atbalsta vakcināciju pret difteriju, ērču encefalītu, A un B hepatītu, kā arī pneimokoka infekciju, ja ģimenē ir bērni, bet, piemēram, pret gripas vakcīnu vairāk nekā puse aptaujāto ir skeptiski.

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm 1

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl