Vakarā no Kurzemes sāksies sniegputenis un vētra

0 Komentāru
Vakarā no Kurzemes sāksies sniegputenis un vētra
(Foto: LETA)

Šovakar Kurzemē gaidāms stiprs sniegs, savukārt naktī valsts teritorijas lielākajā daļā spēkā pieņemsies vējš, kura ātrums brāzmās var sasniegt 25-30 metrus sekundē (m/s), brīdina Latvijas vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) sinoptiķi.

Vakarā Kurzemē sniega sega palielināsies par sešiem centimetriem (cm), savukārt naktī teritorijas lielākajā daļā, turpinoties snigšanai, sniega sega palielināsies par 6-10 cm.

Naktī valsts lielākajā daļā pūtīs dienvidrietumu, rietumu vējš, kura ātrums brāzmās sasniegs 25-30 m/s. Vētra vispirms skars Kurzemi.

Saistībā ar naktī gaidāmo stipro vēju LVĢMC izsludinājis oranžo brīdinājumu, tas nozīmē, ka laika apstākļi kļūst bīstami, jo tiek prognozētas laika parādības, kas reģionā tiek novērotas salīdzinoši reti, kā arī var tikt radīti postījumi un zaudējumi. Šādās situācijās iedzīvotāji tiek aicināti saglabāt modrību un interesēties par gaidāmajiem laika apstākļiem, kā arī rēķināties ar riskiem, kas varētu būt neizbēgami.

Pirms vētras Billie, kas Latviju šķērsoja pērn 13.decembrī, meteorologi bija izsludinājuši sarkano brīdinājumu, kas ir visaugstākās pakāpes.

Kā ziņots, līdz ar gaidāmo vētru šonakt un rīt no rīta prognozējama arī ūdens līmeņa celšanās Latvijas piekrastē.

Ja janvāra pirmo dienu vētras laikā ūdens līmenis jūras piekrastē paaugstinājās no 70 līdz 76 centimetriem pēc Latvijas augstumu sistēmas (LAS) un Rīgā no 100 līdz 111 centimetriem, sagaidāms, ka šīs vētras dēļ līmeņa paaugstināšanās būs vēl ievērojamāka. Hidrologi prognozē, ka ūdens līmenis Baltijas jūras piekrastē paaugstināsies virs 140 centimetriem LAS, bet Rīgā – pat virs 170 centimetriem LAS.

0 Komentāru